Wiele uśmiechu w Piotrkowie

Strefa FM Czwartek, 10 października 20195 3520
Piotrkowianie mieli w czwartek wiele powodów do radości. To głównie za sprawą happeningu "Balon za uśmiech", który zorganizował Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie. Dzieci z 11 szkół podstawowych z Piotrkowa wraz z nauczycielami wyszli ze szkoły i podążali w kierunku Starego Miasta. Po drodze rozdawali balony, na których umieszczone były hasła promujące takie wartości jak życzliwość, serdeczność czy miłość.

Ładuję galerię...

Happening skierowany był do około 220 uczniów szkół podstawowych z Piotrkowa - Dzieci po dotarciu na płytę Rynku Trybunalskiego malowały część obrazu. Miał on ukazywać takie wartości jak szczęście, miłość czy bezpieczeństwo. Po 30 minutach przychodzili uczniowie z kolejnych szkół, którzy dorysowywali następną część obrazu. W tym roku dostaliśmy na ten projekt dofinansowanie z Ministerstwa Rodziny Pracy I Polityki Społecznej. Happening ma na celu promowanie uśmiechu i radosnego stylu życia - powiedział Robert Kaźmierczak z z piotrkowskiego MOPRu.

 

Dzieci wykazały się ogromnym zaangażowaniem. Chciały rozdać wszystkie balony, które przygotowały specjalnie na happening - To jest bardzo fajna akcja, ponieważ każdy może się poczuć szczęśliwy. Kiedy tylko wyszliśmy ze szkoły od razu wzięliśmy się za rozdawanie balonów. Mieszkańcy Piotrkowa musieli się do nas uśmiechnąć, a wtedy dostawali balon. Ludzie zwykle reagowali bardzo pozytywnie, oczywiście zdarzały się przypadki, kiedy to nie chcieli brać balona, ale zawsze się przy tym uśmiechali - mówiły Kinga i Pola, uczennice Szkoły Podstawowej nr 2. 

 

Tego typu akcja jest organizowana w Piotrkowie już po raz 4.  W tym roku happening odbywał się w ramach projektu "Wesoła rodzina".

 


Zainteresował temat?

2

0


Komentarze (5)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Daria L. ~Daria L. (Gość)10.10.2019 19:35

W końcu jakaś miła informacja, bo ciągle tylko albo o polityce, albo o wypadkach, albo o sporach i kłótniach. Wszystkim życzę więcej życzliwości i uśmiechu.

30


Pozytyw ~Pozytyw (Gość)10.10.2019 19:29

Super sprawa. Od lat wiadomo, że nauka w praktyce najlepsza. Więcej takich działań!

30


a.b....z ~a.b....z (Gość)10.10.2019 16:58

dobrze że jeszcze chce się komuś coś innego zrobić, wszystko jedno mopr, psp czy kmp albo oświata ważne żeby dzieci czymś zainteresować, uczyć życzliwości a nie wrogości. Nie warto pluć jadem

30


gość ~gość (Gość)10.10.2019 14:07

Kolejna pseudo impreza zorganizowana kosztem dzieci które miały obowiązek uczestniczenia. Porażka.

45


gość ~gość (Gość)10.10.2019 13:58

Fajna ipreza.Podziekowania dla organzatorow happeningu.szczegulnie dla P.Marzeny

32


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat