Każdego dnia osiem opiekunek środowiskowych w gminie Sulejów niesie wsparcie osobom starszym, chorym i niepełnosprawnym. Świadczą pomoc w codziennych czynnościach - myciu, sprzątaniu, zakupach, zaopatrzeniu w leki.
W Piotrkowie ma powstać kawiarenka, w której kawę i wykonane przez siebie słodkości serwować będą podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy. Podobne lokale gastronomiczne działają w wielu polskich miastach, w tym pobliskim Radomsku, gdzie w styczniu 2020 otwarto restaurację, w której pracują osoby niepełnosprawne.
Pismo z żądaniem podwyżki wystosowali do piotrkowskich radnych związkowcy z Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie. Odczytał je podczas sesji Rady Miasta Piotrkowa radny Sergiusz Stachaczyk.
Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Piotrkowie Trybunalskim podsumował w środę w Mediatece 800-lecia projekt „Wesoła Rodzina”. Jego celem była poprawa sytuacji dzieci z rodzin zagrożonych i dotkniętych zjawiskiem przemocy z terenu miasta i poszerzenie oferty dla tej grupy.
Kilkadziesiąt osób uczestniczyło w spotkaniu wigilijnym zorganizowanym w poniedziałek przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Piotrkowie.
Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie wraz z Dziennym Domem Pomocy Społecznej w Piotrkowie organizują spotkanie wigilijne. Wspólny posiłek zorganizowany zostanie 23 grudnia o godz. 11.30 w siedzibie DDPS przy ul. Wojska Polskiego 127.
Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Piotrkowie Trybunalskim realizuje projekt „Wesoła Rodzina” na który otrzymał z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej dofinansowanie w wysokości prawie 40 tysięcy złotych.
144 osoby z ośmiu placówek pomocy społecznej działających na terenie miasta otrzymały w piątek 22 listopada nagrody prezydenta Krzysztofa Chojniaka z okazji Dnia Pracownika Socjalnego. Z Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie wyróżniono 35 osób, Dziennego Domu Pomocy Społecznej 26, Domu Pomocy Społecznej 30, Domu Dziecka 14, Pogotowia Opiekuńczego 14, Socjoterapeutycznej Świetlicy Środowiskowej „Bartek” 8, Miejskiego Żłobka Dziennego 13, Środowiskowego Domu Samopomocy 4.
Rokowania miały pomóc rozwiązać spór zbiorowy w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Piotrkowie, tymczasem sytuacja w placówce pozostaje bez zmian - informuje Ogólnokrajowy Pracowniczy Związek Zawodowy Służb Państwowych i Społeczno-Zawodowych.
Piotrkowianie mieli w czwartek wiele powodów do radości. To głównie za sprawą happeningu "Balon za uśmiech", który zorganizował Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie. Dzieci z 11 szkół podstawowych z Piotrkowa wraz z nauczycielami wyszli ze szkoły i podążali w kierunku Starego Miasta. Po drodze rozdawali balony, na których umieszczone były hasła promujące takie wartości jak życzliwość, serdeczność czy miłość.