Izabela Dędek z Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie została wyróżniona podczas Wojewódzkich Obchodów Dnia Pracownika Socjalnego, które zostały zorganizowane przez Regionalne Centrum Polityki Społecznej w Łodzi.
Rozjaśniamy świat - to tytuł projektu, który w tym roku realizowany był w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Piotrkowie. Jego zadaniem było przeciwdziałanie przemocy, a we wtorek w mediatece podsumowano przeprowadzone działania.
Umiejętność udzielania pierwszej pomocy oraz zimna krew uratowały życie mężczyźnie. Bohaterami okazali się pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Piotrkowie.
Policjanci z Tomaszowa Mazowieckiego zatrzymali ojca i matkę 9-miesięcznego dziecka, które trafiło do szpitala im. Matki Polki w Łodzi. 38-latkowi grozi kara więzienia, a na 35-latkę nałożono policyjny dozór. Rzecznik prasowy łódzkiego szpitala poinformował, że życiu dziecka w związku z obrażeniami nic nie zagraża. Rodzina była pod obserwacją tomaszowskiego MOPS-u.
Do szpitala im. Matki Polki w Łodzi trafiło w niedzielę (14.05.2023) 9-miesięczne niemowlę ze śladami pobicia. Dziecko pochodzi z Tomaszowa Mazowieckiego. Policjanci i prokuratura na tę chwilę nie udzielają informacji na ten temat.
Nowym kierownikiem Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wolborzu została Marzena Kusideł. Powołanie wręczył jej Andrzej Jaros Burmistrz Wolborza.
Wzrosły progi kryterium dochodowego uprawniające do otrzymania dodatku mieszkaniowego w Piotrkowie. Obecnie wynosi ono: w gospodarstwie 1 osobowym - 2538,46 zł, a w gospodarstwie wieloosobowym - 1903,85 zł.
Świąteczne spotkanie odbędzie się 23 grudnia o godz. 11.30, w Dziennym Domu Pomocy Społecznej przy ul. Wojska Polskiego. Posiłek zostanie przygotowany dla około 300 osób.
Wycieczki, udział w imprezach kulturalnych, warsztaty czy integracja międzypokoleniowa – to tylko niektóre z działań podejmowanych na rzecz rodzin zastępczych przez Zespół Centrum Wsparcia Rodziny i Dziecka Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Piotrkowie. To wszystko jest możliwe dzięki projektowi „Razem możemy jeszcze więcej”, który powstał w piotrkowskim magistracie.
Nie każde dziecko ma szczęście dorastać w kochającej rodzinie. Życie pisze różne scenariusze. Czasami zawodzą rodzice, ale często to także ich dosięga kryzys np. ciężka choroba i nie są w stanie zaopiekować się swoją córką czy synem. Wtedy pojawia się potrzeba czasowej opieki nad dzieckiem. W takich chwilach okazane serce i dom zaoferowane przez zawodowe rodziny zastępcze są bezcenne. Ten zawód może stać się życiową misją.