Dla chorych, ubogich i tych bez rodziny. Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Piotrkowie wspólnie z Dziennym Domem Pomocy Społecznej organizuje spotkanie wigilijne dla swoich podopiecznych, dla tych, którzy nie mają bliskich oraz z innych względów Wigilię spędzają samotnie.
Sto rodzin, a także Miejska Biblioteka Publiczna oraz Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy czeka na darmowe komputery. Sprzęt miał do nich trafić z początkiem roku szkolnego, jednak okazało się, że będzie to możliwe dopiero w 2013 roku.
Coraz więcej mieszkańców Piotrkowa korzysta z dodatków mieszkaniowym. W tym roku Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Piotrkowie na ten cel wydał już ponad trzy miliony złotych.
Od września rozpoczęła się kolejna akcja dożywiania dzieci w szkołach. W tym roku obejmuje ona blisko 300 uczniów.
W jednej z dzielnic Radomska tzw. „Rozalce” otwarto Klub Wolontariusza. W piwnicach kamienicy utworzono świetlicę, gdzie spotykają się i młodsi i starsi mieszkańcy. Jest czas na rozmowy, ale też na konkretne działania, które zmieniają dzielnicę. Wszystkim kieruje Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w ramach projektu „Trzy podwórka”.
Ponad setka dzieci podopiecznych Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, wyjedzie w tym roku na kolonie zorganizowane przez tę placówkę. Dzieci spędzą 10 dni nad polskim morzem.
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sulejowie realizuje projekt systemowy ,,Aktywność własną drogą do sukcesu”.
Rodzinny piknik przygotowany przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomsku cieszył się dużym zainteresowaniem. Skierowany był do mieszkańców jednej z uboższych dzielnic miasta tzw.”Rozalki”. Przygotowano stoiska kulinarne, z dziećmi bawili się animatorzy. Specjalne pokazy przygotowali radomszczańscy strażacy i policjanci. A bajki na scenie czytali miejscy radni.
Jesteś niepełnosprawny, masz trudności z samodzielnym poruszaniem się po własnym mieszkaniu? Życie utrudnia ci brak podjazdu? W likwidacji barier architektonicznych może pomóc Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Piotrkowie.
W czwartek (23 lutego) w Publicznym Gimnazjum w Wolborzu gościł Jacek Musiatowicz - poeta, pieśniarz, bard, współpracujący z wieloma artystami polskiej sceny muzycznej oraz ceniony profilaktyk uzależnień.