110 osób dopisało się do spisu wyborców w Piotrkowie. Do wczoraj osoby czasowo przebywające w Piotrkowie, lub bez stałego miejsca zamieszkania mogły pobierać zaświadczenia uprawniające do głosowania w nadchodzących wyborach.
Zakończyła się kompleksowa przebudowa placu Czarnieckiego. Ruch został tam całkowicie przywrócony.
- Nagle wyskoczyła mi na drogę. Nie zdążyłem zahamować. Mam nadzieję, że nic jej się nie stało – mówi kierowca samochodu biorącego udział w wypadku, do którego doszło dziś przy Hali Targowej w Piotrkowie.
Nawet 50 milionów złotych można wygrać dziś w Lotto. Przed kolekturami od rana spory ruch i każdy ma nadzieję na główną wygraną. Przed jedną z nich był dziś reporter Strefy FM.
Oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego im. Michała Rawity-Witanowskiego oraz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Piotrkowie Trybunalskim zapraszają na 41 Rajd Prażonego Ziemniaka.
Nowe galerie rozrywkowo-handlowe - Stara Tkalnia i Stara Octownia, centrum konferencyjne z restauracją, hotelem i przeszklonym basenem przy Batorego, na Bugaju wielki park rozrywki - obiekty te miały zmienić oblicze Piotrkowa.
Dawny klasztor Panien Dominikanek w ramach projektu Centrum Idei ku Demokracji jest ciągle modernizowany. Istniejące zabudowania będą dostosowane do pełnienia funkcji kulturalnych dla dobra rozwoju i zaspokojenia potrzeb mieszkańców miasta i regionu piotrkowskiego. W środę prace przerwano – specjalnie na uroczystość wmurowania aktu erekcyjnego Centrum Idei ku Demokracji.
23 września w godzinach od 15.00 do 20.00 zapraszamy do wspólnej zabawy w Rynku Trybunalskim.
Rozpoczęto od mszy świętej w kościele na Podklasztorzu. Potem przyszedł czas na ceremoniał dożynkowy. Symboliczny bochen chleba od rolników przyjął, pokroił i podzielił Stanisław Cubała (starosta piotrkowski), jeden z gospodarzy dzisiejszego święta. - Nie każdy może być rolnikiem. Ziemi nie da się oszukać, bo jak się nie posieje, to nic nie wyrośnie - mówił gospodarz powiatu.
- Nie możemy otwierać okien, wywiesić prania na dworze, rozpalić grilla i zwyczajnie posiedzieć na dworze, na własnym podwórku. Nie możemy, bo smród jest nie do wytrzymania. Fetor z pobliskiej chlewni dostaje się do naszych domów, do szaf, przesiąkają nim ubrania.