Ponad 600 tys. młodych ludzi potrzebuje pomocy psychiatrycznej, ale na wizytę czeka się miesiącami. Musimy pilnie podjąć działania, bo kryzys psychiatrii i psychologii dziecięcej pogłębiany pandemią doprowadzi do wielu tragedii - zaalarmował w czwartek rzecznik praw dziecka Mikołaj Pawlak.
Policjanci z wydziału kryminalnego tomaszowskiej komendy namierzyli i zatrzymali sprawcę kradzieży. Mężczyzna może trafić do więzienia nawet na dekadę.
W centrum kilkunastu miast aktywiści przeprowadzili akcje przypominające politykom, że miliony zwierząt czekają na wprowadzenie zakazu ich hodowli na futra. Odbyły się one z okazji Ogólnopolskiego Dnia bez Futra. W Piotrkowie aktywiści przypominali o tym pod biurem Prawa i Sprawiedliwości.
Tyle czasu potrzebowali policjanci, by zatrzymać 22-latka, który w niedzielne popołudnie, 22 listopada, ukradł ze sklepu dwie butelki wódki po czym wsiadł w swojego golfa i odjechał. Kwadrans później upojonego alkoholem mężczyznę zatrzymali mundurowi z Zelowa. Alkomat wskazał po badaniu półtora promila.
Serwis Samorządowy PAP uruchamia cykl „PPK w samorządach – eksperckie rozmowy PAP”. Pierwszy spotkanie online już 17 listopada.
Starsze osoby nadal często padają ofiarami złodziei podających się za pracowników spółdzielczych, urzędowych, a nawet policjantów. Kolejny taki przypadek odnotowali bełchatowscy stróże prawa. Do drzwi 75-latki zapukało dwóch mężczyzn, którzy działając pod legendą pracowników spółdzielni weszli do mieszkania pokrzywdzonej. Wykorzystując ufność oraz nieuwagę starszej pani ukradli jej pieniądze.
Policja zatrzymała dwóch nastoletnich mieszkańców Tomaszowa podejrzewanych o kilkanaście włamań do komórek lokatorskich i altanek działkowych. Ponadto młodszy był poszukiwany do osadzenia w zakładzie poprawczym i posiadał blisko 30 gramów narkotyków.
Po 20 minutach od zgłoszenia funkcjonariusze z Wydziału Prewencji bełchatowskiej policji zatrzymali 35-latka podejrzewanego o rozbój na 75-letnim mężczyźnie. Sprawca zaatakował i okradł pokrzywdzonego, który zwrócił mu uwagę, aby nie leżał w klatce schodowej bloku. Za rozbój w warunkach recydywy grozi kara nawet do 18 lat więzienia.
Blacky - czworonożny funkcjonariusz celno-skarbowy Izby Administracji Skarbowej w Łodzi, po 13 latach służby przeszedł na zasłużoną emeryturę. Jego opiekunem i przewodnikiem, od samego początku, jest piotrkowski funkcjonariusz Wydziału Realizacji. To dzięki ich wieloletniej współpracy i pełnemu porozumieniu, do nielegalnego obrotu nie trafiły miliony sztuk nielegalnych papierosów i kilka tysięcy kg tytoniu.
Zamknięte szkoły oraz placówki kultury, ograniczona działalność galerii handlowych, a obiekty hotelarskie dostępne jedynie w przypadku podróży służbowych - między innymi takie obostrzenia niebawem będą obowiązywać w całej Polsce.