Obywatele Ukrainy, po rosyjskim ataku, uciekają przed wojną. Na granicy w Dorohusku pojawiły się już pierwsze samochody i autobusy z Ukraińcami. Czy na przyjęcie uchodźców przygotowany jest także Piotrków Trybunalski?
Samorządowcy z całego regionu wysyłają słowa wsparcia do swoich miast partnerskich na Ukrainie. Jedno z miast zdecydowało się pójść o krok dalej. W ramach protestu przeciwko agresji Rosji na Ukrainę zawiesiło współpracę ze swoim rosyjskim miastem partnerskim.
Prezydent Krzysztof Chojniak przekazał za pośrednictwem swojego profilu w mediach społecznościowych wyrazy wsparcia dla Ukrainy, a szczególnie miejscowości Równe, a więc miastu partnerskiemu Piotrkowa Trybunalskiego. To w związku z wojną, którą rozpoczęli Rosjanie, atakując jednocześni kilka ukraińskich miast.
„Ceny, opłaty poszły ostatnio w górę. Spłata kredytu frankowego staje się dla mnie problemem” - opowiada pani Paulina, która zaciągnęła takie zobowiązanie w 2008 roku. Zamierza w tej sprawie wystąpić do sądu. Podobnie planuje blisko 40 proc. polskich frankowiczów - wynika z badania UCE Research i SYNO Poland.
Trzech na czterech ankietowanych jest przekonanych, że działania pojedynczego człowieka mają pozytywny wpływ na środowisko naturalne - wynika z badania IBRiS zrealizowanego na zlecenie Polskiego Komitetu Energii Elektrycznej.
Rosja zaatakowała o świcie Ukrainę. Ataki rakietowe zostały przypuszczone na kilka miejsc jednocześnie. Sytuacja za naszą wschodnią granicą jest bardzo poważna. Podkreślają to m.in. Ukraińcy mieszkający obecnie w Piotrkowie Trybunalskim.
Tomaszowscy policjanci zatrzymali 25-latka, który w jednej z siłowni na terenie miasta grożąc pobiciem, zmusił ćwiczącego nastolatka do oddania koszulki z logo drużyny piłkarskiej. Mężczyzna odpowie za przestępstwo zagrożone karą do 3 lat więzienia.
Rusza XVI edycja ogólnopolskiej kampanii społeczno-edukacyjnej Forum Przeciw Depresji. Podobnie jak w poprzednim roku tematem przewodnim będzie prewencja kryzysów u dzieci i młodzieży. Dzieci potrzebują wsparcia rodziców oraz opiekunów, zwłaszcza w momentach, kiedy przychodzą pierwsze problemy i kryzysy. Nie powinny wtedy zostawać z nimi same. Dziecko czy nastolatek nie ma jeszcze narzędzi potrzebnych do radzenia sobie w trudnych chwilach, potrzebuje czasu, aby je zdobyć. To my, dorośli, powinniśmy pełnić tę rolę, być stabilnym wsparciem i empatycznym słuchaczem, który przeprowadzi dziecko przez trudny okres dorastania. Dlatego już w pierwszym półroczu 2022 roku w ramach kampanii odbędzie się 8 bezpłatnych szkoleń online dla nauczycieli (5 szkoleń) oraz rodziców (3 szkolenia), a także dzień otwarty dla rodziców i wszystkich zainteresowanych z wykładami ekspertów z dziedziny psychologii dziecięcej wraz z bezpłatnymi konsultacjami telefonicznymi z lekarzem psychiatrą oraz dyżury telefoniczne specjalistów z Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.
Piotrkowscy policjanci zatrzymali 54-latka, który kierował pojazdem w stanie nietrzeźwości. Chwilę wcześniej, mężczyzna został ukarany mandatem karnym, za kradzież sklepową. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie może trafić za kratki.
Policjanci z tomaszowskiej drogówki zatrzymali 39-latka, który jadąc trasą S8, wymachiwał przez okno do innych uczestników ruchu fałszywą legitymacją i odznaką. Chciał w ten sposób wprowadzić kierowców w błąd, że jest funkcjonariuszem policji. Odpowie też za kierowanie pojazdem mimo cofnięcia mu uprawnień i stosowanie przemocy wobec interweniujących policjantów.