To była niezapomniana wizyta. Około 200 uczniów z 8 piotrkowskich podstawówek odwiedziło z okazji Dnia Dziecka Komendę Miejską Policji w Piotrkowie.
Czy piotrkowianie obawiają się groźnej bakterii, o której ostatnio głośno w całej Europie? Reporter Strefy FM – Jarosław Krak odwiedził piotrkowskie targowisko.
Prezes Rady Ministrów Donald Tusk, na wniosek Wojewody Łódzkiego Jolanty Chełmińskiej, wyznaczył z dniem 31 maja 2011 Jacka Rożnowskiego do wykonywania zadań i kompetencji Wójta Gminy Kleszczów.
Każdy z nas pamięta bajki z dzieciństwa, te opowiadane, czytane i oglądane. Przekazywane z pokolenia na pokolenie ciągle bawią, uczą i wzruszają. W tym roku Miejska Biblioteka Publiczna w Piotrkowie Trybunalskim , Starostwo Powiatu Piotrkowskiego oraz Urząd Miejski zaprosili dzieci niepełnosprawne do wspólnej plastycznej zabawy zatytułowanej : „Bajki na dobranoc”.
W najbliższy weekend każde dziecko będzie mogło odkryć w sobie cyrkowy talent – zostać żonglerem, szczudlarzem, klaunem albo aktorem. „Mali Artyści” – pod takim hasłem w dniach 4 i 5 czerwca w godz. 12.00 – 18.00 w galerii rozrywkowo-handlowej Focus Mall w Piotrkowie odbędzie się szereg atrakcji przygotowanych dla dzieciaków z okazji Dnia Dziecka.
Już niebawem dzieci i młodzież z os. Wyzwolenia będą mogły rozegrać pierwsze mecze na drugim piotrkowskim Orliku.
Wczoraj policjanci z piotrkowskiej drogówki na skrzyżowaniu Roosevelta z Wronią zatrzymali 34-letnią mieszkankę Piotrkowa, która kierowała samochodem osobowym audi mając w organizmie prawie trzy promile alkoholu.
Zwiększają polskie konto zestrzeleń. Grupa zapaleńców – miłośników historii - odkryła w lesie pod Radomskiem szczątki niemieckiego samolotu zestrzelonego we wrześniu 1939 roku przez polskiego myśliwca. Henschel to ofiara bitwy powietrzno – lądowej Kampanii Obronnej stoczonej w rejonie Piotrkowa, Radomska i Częstochowy. Tej walki powietrznej nie odnotowały jednak pisemne źródła, do dziś nie figuruje ona w statystyce polskich zestrzeleń.
W Bełchatowie oddano uroczyście do użytku kolejnego Orlika.
Dzieci z zerówki razem z pierwszoklasistami, te z klasy drugiej z trzecioklasistami, uczniowie z pozostałych klas też połączeni w jedną grupę. Takie zmiany w funkcjonowaniu Szkoły Podstawowej w Stobnicy (gmina Ręczno) zaproponowały władze gminy. Z pomysłu niezadowoleni są rodzice dzieci.