Policjanci myśleli że zasłabła, była kompletnie pijana

PolicjaRegion Piątek, 29 listopada 202420
Piotrkowscy policjanci otrzymali zgłoszenie, że na drodze powiatowej w gminie Wolbórz w pojeździe znajduje się kobieta, która zasłabła. Jak się jednak okazało, powodem interwencji nie był zły stan zdrowia 59-latki. Piotrkowianka kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.
fot.: Policja fot.: Policja

27 listopada 2024 roku przed godziną 16:30 dyżurny piotrkowskiej jednostki otrzymał zgłoszenie, że na drodze powiatowej w gminie Wolbórz, w pojeździe znajduje się kobieta, która zasłabła. Policjanci od razu pojechali we wskazane miejsce, gdzie odnaleźli 59-latkę, siedzącą za kierownicą Mazdy. Z kobietą był utrudniony kontakt słowny. Jednak powodem zasłabnięcia nie był stan zdrowia, a fakt, że kobieta znajdowała się w stanie nietrzeźwości. Po sprawdzeniu alkomatem okazało się, że ma ona blisko 3,5 promila alkoholu w organizmie. 59-latka została zatrzymana i wkrótce odpowie przed sądem. Kierowanie w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci cały czas przypominają, że kierowanie w stanie nietrzeźwości jest skrajnie nieodpowiedzialne i może zakończyć się tragicznie. Alkohol zdecydowanie zmniejsza szybkość reakcji. Zaburzona zostaje ostrość widzenia oraz wyczucie odległości od potencjalnej przeszkody. Nietrzeźwy kierujący błędnie ocenia sytuacje i swoje umiejętności. Zaburzona zostaje też równowaga, przez co można spowodować zagrożenie dla siebie, jak i innych uczestników. Wsiadając za kierownicę będąc w stanie nietrzeźwości, narażamy nie tylko swoje życie i zdrowie, ale również innych uczestników ruchu drogowego - mówi asp. szt. Izabela Gajewska, rzecznik prasowy piotrkowskiej policji.

Policja przypomina: Pamiętaj, wsiadasz za kierownicę będąc w stanie nietrzeźwości- zagrażasz sobie oraz innym! Wiedząc, że kierujący pojazdem jest w stanie nietrzeźwości pod żadnym pozorem nie wsiadajmy do samochodu. Jeżeli mamy taką możliwość udaremnijmy dalszą jazdę bądź zadzwońmy na numer alarmowy 112.


Zainteresował temat?

5

0


Zobacz również

reklama

Komentarze (20)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

takjest ~takjest (Gość)29.11.2024 13:28

Osoba nietrzeźwa może siedzieć za kierownicą zaparkowanego pojazdu, ale nie może on mieć uruchomionego silnika. Pod wpływem alkoholu po drodze publicznej nie można także prowadzić holowanego pojazdu.

30


Mecenas ~Mecenas (Gość)29.11.2024 12:07

Sprawa do wygrania przez kobiete

26


Autor ~Autor (Gość)30.11.2024 08:58

Kobieta wytoczyła się autem na drogę i zablokowała w poprzek ulicę....

20


niewolno ~niewolno (Gość)29.11.2024 13:44

Kwestia picia alkoholu na postoju w samochodzie z wyłączonym silnikiem nie jest jednoznaczna w świetle polskiego prawa. Kluczowe znaczenie ma tu położenie kluczyków. Jeżeli kluczyki znajdują się w stacyjce, to kierowca może zostać potraktowany, jakby był w trakcie kierowania pojazdem. Taka sytuacja automatycznie czyni picie alkoholu w samochodzie nielegalnym.

21


Praktyk ~Praktyk (Gość)29.11.2024 19:39

Jak kompletnie, to w porządku. Najgorsze, są te niedopite.

61


Ot co ~Ot co (Gość)29.11.2024 19:00

Skoro siedziała tylko za kietownicą, a samochód nie było w ruchu, to nie można mówić, o kierowaniu pojazdem.

33


gość ? ~gość ? (Gość)29.11.2024 14:04

Może jechała będąc trzeźwą. Miała zapas procentów, przystanęła i wypiła ten eliksir. Nie ruszyła już z miejsca.

31


takieprawo ~takieprawo (Gość)29.11.2024 13:20

Jeśli samochód stoi zaparkowany, można w nim przebywać niezależnie od stopnia upojenia alkoholowego. Można też pić w aucie alkohol. Zakaz zbliżania się po pijanemu do auta byłby absurdalny! Przykłady? Jesteście na kempingu w kamperze, macie kolację – nie ma nic złego, aby np. pić wino we własnym towarzystwie lub z sąsiadami, prawda? Albo jesteście w domu i nagle przypominacie sobie, że w samochodzie zaparkowanym przy ulicy zostawiliście portfel. W takiej sytuacji niezależnie od tego, czy jesteście trzeźwi, czy pijani, macie prawo zejść do samochodu i wziąć z niego, cokolwiek chcecie.

22


All ~All (Gość)29.11.2024 09:52

Przecież nie jechała samochodem, tylko w nim siedziała. Więc jak to interpretować w świetle prawa? Czy będą przesłanki by ją ukarać? Ciekawe jak to się zakończy?

410


Piłeś, nie jedź ~Piłeś, nie jedź (Gość)29.11.2024 10:21

jedziesz, nie pij. Czy to nie tak kiedyś hasło wyglądało?

40


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat