Szpital tymczasowy w Siedlcach rozpoczyna swoją działalność. Projekt powstał dzięki współpracy Banku Gospodarstwa Krajowego oraz Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego im. św. Jana Pawła II z myślą o osobach chorych na COVID-19.
Myślimy o "odmrożeniu" w najbliższych tygodniach części łóżek w szpitalach standardowych dla pacjentów "niecovidowych"; musimy przywracać służbę zdrowia także dla tych pacjentów - podkreślił w poniedziałek rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz.
Wszyscy z lekcji historii znają obóz koncentracyjny Auschwitz - Birkenau, jednak mało kto pamięta o jego łódzkim odpowiedniku stworzonym przez niemieckiego okupanta w czasie II wojny światowej z myślą o najmłodszych. Były rzecznik piotrkowskiego Urzędu Miasta, Błażej Torański właśnie temu miejscu i osobom, które do niego trafiły poświęcił swoją książkę "Mały Oświęcim. Dziecięcy obóz w Łodzi".
W piotrkowskiej Mediatece odbyło się spotkanie artystyczne pn. „Sukces może się zdarzyć, gdy głowa pełna marzeń”. Gośćmi byli Anita i Arkadiusz Lipniccy, utalentowane rodzeństwo pochodzące z Piotrkowa Trybunalskiego. Ze względu na obostrzenia epidemiczne spotkanie zostało przeprowadzone on-line. Poniżej zapis video z rozmowy.
Kilka tygodni temu „covidowy” oddział powstał również w wojewódzkim szpitalu w Piotrkowie Trybunalskim. Personel ma dużo więcej pracy i jest ona znacznie trudniejsza. Wymaga wielkiej ostrożności. Tak jak podczas ocalania ludzi, ratownik musi być żywy, tak i personel tego oddziału, aby pomagać pacjentom, musi być pewny, że sam jest bezpieczny.
Męski Różaniec w Piotrkowie Trybunalskim mimo roku epidemicznego zachowuje swoją ciągłość, co wyróżnia piotrkowską inicjatywę na tle innych ośrodków w całym kraju. Tym razem w kościele św. Jacka i Doroty zgromadzi się jedynie kilka osób. Transmisję ze spotkania będzie można jednak śledzić w Internecie.
Strażacy z Rozprzy otrzymali samochód od Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Łodzi. Fiat ducato zmieni barwę z zielonej na czerwoną i będzie służyć w OSP.
O 27,5 tony za dużo ważyła ciężarówka przewożąca koparkę. Druga przewoziła konstrukcję stalową, a ładunek przekraczał dopuszczalną szerokość o 1,36 metra.
- Bez jak najszybszej operacji, Wiktorka czeka tylko śmierć! - mówią zrozpaczeni rodzice 1,5 rocznego Wiktorka, który od urodzenia cierpi na wrodzoną wadę serca. Wspomniana operacja kosztuje 9 mln złotych, które rodzina stara się uzbierać za pomocą portalu siepomaga.pl. Jak podkreślają rodzice tylko masowe udostępnianie zbiórki może uratować ich synka.
Od poniedziałku (30.11) Miejska Biblioteka Publiczna będzie dostępna dla czytelników z zachowaniem reżimu sanitarnego. Książnica pozostanie czynna do 27 grudnia.