Archiwum Państwowe w Piotrkowie Trybunalskim oraz Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Próchnika w Piotrkowie Trybunalskim zapraszają na promocję książki Tomasza Matuszaka „Dzieje Piotrkowa Trybunalskiego w źródłach archiwalnych”. Spotkanie odbędzie się 27 lutego o godz. 17.00 w czytelni dla dorosłych MBP przy ul. Jerozolimskiej 29.
W IV LO w Piotrkowie zorganizowano uroczystą akademię z okazji święta Armii Krajowej. Społeczność szkoły uhonorowała kombatantów, którzy na zawsze pozostaną przykładem bohaterstwa. Uczniowie na ręce pani pułkownik dr nauk medycznych Haliny Kępińskiej-Bazylewicz złożyli podziękowania za wzorową postawę w czasach zagrożenia.
Gospodarzem ogólnopolskich obchodów 550-lecia parlamentaryzmu Rzeczypospolitej będzie Piotrków Trybunalski! Organizatorem obchodów jest Kancelaria Sejmu.
Jeśli ktoś do ubiegłego tygodnia nie słyszał o sformułowaniu „polskie obozy śmierci”, to w ostatnich dniach usłyszał na pewno. Głównie za sprawą nowelizacji ustawy o IPN. Ewentualnie w radiowym Maglu.
Polichromie z przełomu XVII i XVIII wieku odkryto podczas prac konserwatorskich w klasztorze oo. Bernardynów w Piotrkowie.
W ramach „Akademii Niepodległości” wykład na temat piotrkowskich socjalistów w okresie walk o niepodległość i granice wygłosi dr Maciej Hubka. Już 30 stycznia o godz. 17.00 w piotrkowskiej Filii UJK.
Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Próchnika w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza na promocję książki „Monografia Piotrkowa Trybunalskiego” autorstwa Michała Rawity-Witanowskiego - 30 stycznia o godz. 17.00, czytelnia dla dorosłych przy ul. Jerozolimska 29.
Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza do oglądania stałej wystawy „Rola Piotrkowa Trybunalskiego w dziejach państwa polskiego". Ekspozycja odnosi się do kilkusetletniej historii Piotrkowa, a jej celem jest przybliżenie bogatych i fascynujących dziejów miasta – niegdyś jednego z ważniejszych ośrodków politycznych Rzeczypospolitej.
Mijający rok dla Piotrkowa i jego mieszkańców przebiegał pod znakiem obchodów 800-lecia miasta. Jubileusz uhonorowany został również przez Archiwum Państwowe w formie bogato ilustrowanej, okolicznościowej publikacji.
Piotrkowski oddział Obozu Narodowo-Radykalnego zorganizował na ulicach miasta happening, którego celem było przypomnienie mieszkańcom wydarzeń z grudnia 1970 roku.