Uchwałą nr 21 Rady Miasta Piotrkowa Trybunalskiego, z 4 maja 1945 roku, ulica Bujnowska (1940 –1945 Bujnyerstraße) stała się na wiele lat ulicą Franklina Delano Roosevelta. Czy dysponując dzisiejszą wiedzą o roli Roosevelta w procesie podporządkowywania Polski Związkowi Radzieckiemu, nadal powinniśmy honorować decyzję stalinowskich władz sprzed 72 lat?
W nocy z 12 na 13 grudnia 1981 roku wprowadzono w Polsce stan wojenny. Po 36 latach Polacy wciąż pytają, czy musiało do tego dojść. O wydarzeniach sprzed kilkudziesięciu lat opowiadał na antenie Strefy FM dyrektor Instytutu Historii i Stosunków Międzynarodowych w piotrkowskiej Filii UJK dr hab. Janusz Budziński.
Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Próchnika w Piotrkowie zaprasza na promocję książki „Znam takie miejsca... gawędy o ulicach i placach Piotrkowa Trybunalskiego” autorstwa Pawła Kendry oraz Agnieszki Bednarskiej-Smugi.
Młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych i Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych nr 3 w Piotrkowie oraz ta zaproszona z I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego uczestniczyła w projekcji filmu „Karski i władcy ludzkości”, którego reżyserem jest Sławomir Grϋnberg znany operator, producent filmowy i telewizyjny.
11 listopada przypada 99. rocznica odzyskania przez polski naród niepodległości.
„Budowanie państwowości i demokracji” to kolejna wystawa plenerowa, do oglądania której zaprasza Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim wraz z Instytutem Badań nad Parlamentaryzmem.
Piotrkowianie odwiedzają groby swoich bliskich, a przy bramach wejściowych można spotkać kwestujących na rzecz ratowania zabytkowych nagrobków, które znajdują się na piotrkowskich Powązkach.
Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych. W tym czasie zadumy nad przemijaniem warto przyjrzeć się historii piotrkowskich nekropolii.
Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych. W tym czasie zadumy nad przemijaniem warto przyjrzeć się historii piotrkowskich nekropolii.
Gra miejska "Z królową Jadwigą po Piotrkowie" odbyła się w sobotę na płycie piotrkowskiego Rynku.