Advertisement

Artykuły do tagu: Grabica

17.11.2022 13:18
Bajka jak lekcja
W listopadzie, najmłodsi uczniowie z gminy Grabica gościli w murach swoich szkół aktorów z Teatru Króla. Artyści zaprezentowali spektakl pt. „Przygody zazdrosnego Liliputka”, niosący ze sobą wartości wychowawczo-profilaktyczne.
Święto Niepodległości w Grabicy
11 listopada obchodzimy Święto Narodowe - Święto Niepodległości. Uważane jest za jedno z ważniejszych świąt w ciągu roku. Celebrujemy w tym czasie powrót Polski na mapy świata. Z tej okazji, w piątek, 11 listopada w kościele pod wezwaniem św. Wojciecha w Krzepczowie odbyły się uroczystości, zorganizowane z okazji tego święta.
Ginekolog będzie przyjmował w Grabicy
W przychodni rodzinnej w Grabicy od 15 listopada będzie przyjmował ginekolog. Z porad specjalisty w ramach NFZ będzie można skorzystać w każdy wtorek.
Gdzie tym razem nie będzie prądu?
PGE Dystrybucja informuje o kolejnych wyłączeniach prądu w Piotrkowie Trybunalskim i powiecie piotrkowskim. Tym razem dotyczą one także kilku lokalizacji w gminach Grabica, Ręczno i Sulejów.
Wypadek w gminie Grabica. Jeden z pojazdów dachował
Do groźnie wyglądającego wypadku doszło w poniedziałkowy poranek w gminie Grabica. W Kamocinku zderzyły się dwa samochody osobowe, z czego jeden z nich dachował.
Remont podstawówki na półmetku
Rokrocznie gmina Grabica przeprowadza prace remontowe i inwestycyjne w szkołach i innych placówkach oświatowych. Urzędnicy podkreślają, że ma to ułatwić przeprowadzanie zajęć i poprawić bezpieczeństwo dzieci i grona pedagogicznego. Obecnie na półmetku jest generalny remont piętra budynku Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Woli Kamockiej.
Złote Gody w Grabicy [ZDJĘCIA]
Każdy jubileusz jest okazją do świętowania, ale Złote Gody to rocznica niezwykła, tak jak niezwykli są ludzie, którzy przeżyli razem pół wieku. To właśnie ta piękna okazja była powodem uroczystości, która odbyła się 7 października w Gminnym Centrum Kultury w Grabicy.
Gmina Grabica świętowała dożynki w Szydłowie
Na boisku szkolnym w Szydłowie w gminie Grabica świętowano dożynki gminne. Wspólna modlitwa i podziękowania za ich codzienną pracę rozpoczęły tradycyjny ceremoniał dożynkowy. Choć był to trudny rok dla rolników z tego terenu, dziękowali za to, co mają.
Święto Plonów w Grabicy
Gmina Grabica zaprasza w najbliższą niedzielę, 21 sierpnia na tegoroczne dożynki.
Moc dożynkowych atrakcji w całym regionie
Jednego dnia aż w czterech gminach powiatu piotrkowskiego odbywać się będą tegoroczne dożynki. Rolnicy z gmin: Aleksandrów, Czarnocin, Grabica oraz Wola Krzysztoporska podziękują za plony w niedzielę (21.08.2022). To jednak nie wszystko. Tego samego dnia zaplanowano również dożynki wojewódzkie, których gospodarzem będzie tym razem Radomsko.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat