Advertisement

Artykuły do tagu: GRU

Niezapomniany wyjazd PGR-u
Jak co roku na zagraniczną wyprawę rowerową wybrała się Piotrkowska Grupa Rowerowa. Tym razem wybór padł na Szwajcarię i Niemcy.
A może by tak...zwiedzić okolice Piotrkowa na dwóch kółkach?
Przejażdżka motocyklem to świetny sposób na spędzenie wolnego czasu. Jeżeli mamy wolnych kilka godzin, czy choćby popołudnie to możemy wykorzystać ten czas na zwiedzania najbliższej okolicy.
Będzie kolejne święto narodowe?
Święto narodowe należne jest Wielkopolanom i bohaterom, którzy podczas powstania odzyskali Wielkopolskę dla naszego kraju - powiedział w poniedziałek prezydent Andrzej Duda. Zapewnił, że projekt ustawy wprowadzającej święto narodowe 27. grudnia niezwłocznie trafi do marszałek Sejmu.
Wyruszą rowerami na Jasną Górę
W ostatnim tygodniu sierpnia odbędzie się 16. Piotrkowska Pielgrzymka Rowerowa na Jasną Górę. Pątnicy w drodze spędzą trzy dni. Na wyjazd można się zapisać jeszcze do końca tygodnia.
BHT GRU z mistrzostwem i wicemistrzostwem Polski
W miniony weekend (14 – 15 sierpnia) w Darłowie odbyły się finały Mistrzostwa Polski w plażowej piłce ręcznej oraz całego cyklu PGNiG Summer Superligi. Szczypiornistki z Piotrkowa obroniły mistrzowski tytuł, a nasi panowie wywalczyli srebrny krążek.
Rocznica Bitwy pod Grunwaldem (FILMY)
Dokładnie 611 lat temu wojska dowodzone przez króla Władysława Jagiełłę pokonały Krzyżaków pod Grunwaldem. W 2010 roku w Sulejowie i Wolborzu zorganizowano imprezy związane z 600-leciem tej największej bitwy średniowiecznej Europy.
Garbarstwo – etapy i preparaty do garbowania skór
Wyprawianie skór na potrzeby produkcji różnego rodzaju wyrobów to jedno z najstarszych rzemiosł, które znane było już w starożytności. Dynamiczny rozwój manufaktur grabarskich przypadka jednak na czasy średniowiecza. Od stuleci garbowanie skór pozwala na pozyskiwanie wysokiej jakości surowca, wykorzystywanego obecnie w przemyśle obuwniczym, odzieżowym, do produkcji galanterii skórzanej oraz wielu innych elementów. Warto zgłębić specyfikę samego procesu garbowania oraz branży, z której wytworami spotykamy się niemal każdego dnia.
Podwójne zwycięstwo BHT GRU Juko Piotrków w Łomży
Podczas drugiego turnieju tegorocznego cyklu PGNiG Summer Superligi BHT GRU Piotrków Trybunalski Piotrkowa, który odbył się w Łomży - podobnie jak na inaugurację rozgrywek w plażowej piłce ręcznej w Warszawie, nie miała sobie równych zarówno w rywalizacji kobiet, jak i mężczyzn.
Szczypiornistki i szczypiorniści z Piotrkowa bezkonkurencyjni na piachu
Ekipa BHT GRU Juko Piotrków Trybunalski absolutnie zdominowała pierwszy turniej tegorocznej edycji PGNiG Summer Superligi. W Warszawie ze zwycięstwa cieszyli się zarówno nasi panowie, jak i panie. W turnieju żeńskim z dobrej strony zaprezentowała się także drużyna GRU II.
Kadra Polski trenowała w Sulejowie
Zakończyło się zgrupowanie kadry Polski w piłce siatkowej plażowej osób niepełnosprawnych. Reprezentanci trenowali na boiskach przy szkole podstawowej w Sulejowie.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat