Dziś obchodzimy 98. rocznicę odzyskania niepodległości. W Piotrkowie uroczystości rozpoczęły się o godzinie 10.00 w kościele oo. Bernardynów mszą świętą w intencji ojczyzny.
Data 11 listopada uznawana jest za początek II Rzeczypospolitej. To 98 lat temu Polska ponownie uzyskała niepodległość. Dlaczego akurat ten dzień był aż tak ważny?
Rok 2016 jeszcze się nie skończył, a już trwają spekulacje na temat przyszłorocznych zmian dotyczących prawa jazdy i egzaminów. Okazuje się, że planowane zaostrzenie przepisów nastąpi później, niż planowano – jeśli w ogóle nastąpi...
11 listopada świętować będziemy 98. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Świętowanie rozpoczniemy już 10 listopada na Zamku Królewskim o godzinie 18.30, gdzie wspólnie zaśpiewamy pieśni patriotyczne, a koncert poprowadzi chór Jana z Ręczna.
W środę w Kole, w czwartek w Bogdanowie. W powiecie piotrkowskim doszło do kolejnego napadu na sklep.
Do niecodziennego zdarzenia doszło w środę we wsi Koło w gminie Sulejów, do tamtejszego sklepu spożywczego wszedł zamaskowany mężczyzna i zażądał wydania gotówki.
Początkowo był miejscem pochówku zmarłych na cholerę. Z czasem stał się główną nekropolią miasta. Ostatnie miejsce spoczynku znaleźli tu i zwykli piotrkowianie, i obywatele wielce zasłużeni dla naszego miasta i kraju – oficerowie Wojska Polskiego, dawni powstańcy, lokalni notable, ludzie kultury i nauki czy filantropi. Z racji oryginalnych i zabytkowych nagrobków nazywany jest także piotrkowskimi Powązkami. I jak każde takie miejsce kryje on wiele tajemnic…
Grupka gówniarzy okupuje klatkę schodową, piją, palą, zażywają dopalacze - na to skarżą się mieszkańcy Piotrkowa z ulicy Dąbrowskiego, gdzie nadal funkcjonuje sklep z dopalaczami. Ludzie skarżą się, że strażnicy miejscy z interwencją przyjeżdżają zazwyczaj za późno, a policja umywa ręce. Czy rzeczywiście tak jest?
Dzierżawa miejskiego majątku ciepłowniczego przedłużona do końca 2018 roku. Taką decyzję podjęli nasi radni podczas ostatniej sesji. Dziś nasze ciepłownie dzierżawi Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej, to jednak może się zmienić.
Nie chcą podwyżek cen biletów MZK, domagają się dyskusji o przyszłości piotrkowskiego ciepłownictwa. W dodatku uważają, że koszty budowy i utrzymania nowej biblioteki miejskiej będą zbyt wysokie. Radni Prawa i Sprawiedliwości (Wiesława Olejnik, Grzegorz Lorek, Krzysztof Kozłowski i Piotr Gajda) zorganizowali we wtorek konferencję prasową, aby poddać krytyce działania władz miasta.