Przed nami kolejny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Akcji, która oprócz ogólnopolskiego entuzjazmu, wzbudzała też pewne kontrowersje. Czy powinna?
Zosia urodziła się pierwsza, w szpitalu w Tomaszowie. Kacperek przyszedł na świat w Piotrkowie. Oboje są mieszkańcami Wolborza, pierwszymi, którzy urodzili się w 2020 roku.
Miejska Biblioteka Publiczna w Piotrkowie zaprasza dzieci do spędzenia ferii zimowych w mediatece. Zajęcia ruszają 13 stycznia.
Dwudziesty ósmy finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zbliża się wielkimi krokami. 12 stycznia w całej Polsce będziemy zbierać pieniądze dla dziecięcej medycyny zabiegowej. W Piotrkowie dźwięki Orkiestry będzie słychać już w sobotę 11 stycznia. Hasło tegorocznego finału to „Wiatr w żagle”.
"Wózki dziecięce prosimy zostawiać przy szatni" - tabliczka z takim napisem pojawiła się jakiś czas temu w piotrkowskiej mediatece. Wywołało to wiele kontrowersji wśród mieszkańców, którzy nie wyobrażają sobie, by do placówki nie dało się wejść z wózkiem. Tablica ta to jednak... nie do końca zakaz.
Święta tuż, tuż... czas więc na pieczenie pierników. W czwartek (9 grudnia) seniorki z Ośrodka Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury odwiedziły dzieci w Pogotowiu Opiekuńczym w Piotrkowie Trybunalskim i razem z młodymi pomocnikami piekły i dekorowały świąteczne pierniki.
Zaroiło się od Mikołajów w gminie Wolbórz 6 grudnia. Placówki oświatowe odwiedzili Mikołaje na motorach z wolborskiej Grupy Motocyklowej, był to już tradycyjny przejazd z upominkami. Goście przyjechali także do pracowników Urzędu Miejskiego w Wolborzu.
Mikołajki świętowali także w Powiatowym Centrum Matki i Dziecka w Piotrkowie. W piątek do szpitala powiatowego przyjechali Święty Mikołaj ze swoimi elfami i śnieżynkami, którzy razem z wicestarostą powiatu piotrkowskiego Dariuszem Magaczem i pełniącym obowiązki dyrektora PCMD Piotrem Woźniakiem rozdawali prezenty najmłodszym.
Podwójna premiera autorskiego spektaklu „Świąt nie będzie” odbyła się 6 grudnia w Miejskim Ośrodku Kultury w Sulejowie. Tematyka to oczywiście Boże Narodzenie, ale autorzy sprytnie przemycili też wątki edukacyjne – profilaktykę antynarkotykową, co istotne, bo na widowni zasiadła młodzież.
Na pewno każdy z nas nie raz słyszał o starszym panu z siwą brodą, który dwa razy w roku rozdaje grzecznym dzieciom prezenty. Mowa oczywiście o Świętym Mikołaju, który bezapelacyjnie został symbolem Świąt Bożego Narodzenia.