Nabór do szkół ponadgimnazjalnych w Piotrkowie mniejszy niż przed rokiem. Co z nauczycielami? Siedmiu przejdzie na emeryturę, dla kolejnych dwunastu pracy może zabraknąć.
Jedni żyją wakacjami, inni martwią się o zatrudnienie, Od września część piotrkowskich nauczycieli straci pracę, bądź etat. Ilu dokładnie?
Zwolnienia w szkołach ponadgimnazjalnych, których organem prowadzącym jest powiat piotrkowski.
Czy Tomaszów będzie musiał oddać nieruchomości należące niegdyś do rodziny Ostrowskich, założycieli miasta? Chodzi m.in. o pałac, w którym obecnie mieści się Muzeum, 5h Parku Solidarności wraz z muszla koncertową i tereny wzdłuż rzeki Pilicy.
W radomszczańskiej Miejskiej Bibliotece Publicznej do 12 kwietnia można oglądać niecodzienną wystawę. Swoje prace plastyczne zaprezentowali radomszczańscy nauczyciele. Jest ich dziewięcioro.
Trzynaste pensje tylko pracowników piotrkowskiego Urzędu Miasta wyniosą prawie milion, nie wspominając o nauczycielach, którym za 2012 rok w ramach “trzynastki” należy się prawie 6 milionów (!). Co tam kryzys! Co tam bezrobocie! Trzynasta pensja należy się jak psu buda. Dlaczego? Bo tak nakazuje prawo.
Ponad pół miliona złotych trzeba wypłacić pracownikom oświaty w Piotrkowie w ramach dodatków uzupełniających. Nauczyciele dyplomowani nie osiągnęli bowiem średnich wynagrodzeń określonych w Karcie nauczyciela.
Członkowie „Koła Miłośników Regionu” z Gimnazjum im. Obrońców Gór Borowskich 1939 roku w Woli Krzysztoporskiej wraz z opiekunami koła: Marią Bartłomiejczyk, Emilią Chęcińską, Aleksandrą Kowalczyk i Joanną Sala wzięli udział w Grze miejskiej zorganizowanej w sobotę przez CIT Piotrków Trybunalski.
Mogło być gorzej. Planowano zwolnić ponad 20 nauczycieli, ostatecznie z pracą pożegna się zaledwie 13. Poza tym 48 osobom ograniczono zatrudnienie (planowano 136).
“Jesteśmy grupą nauczycieli w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Piotrkowie, która od pewnego czasu próbuje przeciwstawiać się nieprawidłowościom w piotrkowskiej oświacie...”