Ministerstwo Rolnictwo przysłało do UM pismo dotyczące uchylenia niezgodnej z prawem ministerialnej decyzji z 1949 roku. Ówczesny szef resortu zagrabił bezprawnie majątek rodziny Ostrowskich położony w granicach administracyjnych Tomaszowa Mazowieckiego. Zgodnie z pismem, jakie otrzymał prezydent Rafał Zagozdon, szereg tomaszowskich nieruchomości znowu należy do rodziny założycieli miasta. Rodzina Ostrowskich od lat walczyła o uznanie jej praw.
- Myślę, że ani potomkowie założycieli miasta ani dalsi spadkobiercy nie będą zainteresowani działaniem na szkodę miasta. Dużo istotniejsze jest to, że walczą o uznanie praw do majątku. Oczywiście daje to możliwość dochodzenia roszczeń od Skarbu Państwa, ale ważniejsze chyba jest uznanie praw niż sam majątek i jego wartość - mówi Mariusz Strzępek z portalu nasztomaszów.pl.
Prof. Jan Ostrowski, potomek założycieli miasta na razie odmawia komentarza - chce najpierw zapoznać się z odpowiednimi dokumentami, których jeszcze nie otrzymał. Komentarzy odmawia również Urząd Miasta. Jak podkreśla Jakub Pietkiewicz, pełnomocnik prezydenta miasta, sprawa będzie analizowana pod kątem stanu prawnego, w jakim znalazły się nieruchomości oraz pod kątem możliwych dalszych scenariuszy działań.
(Strefa FM)
- Ostatki z Piliczanami w Sulejowie
- Po tragedii nastolatka. Znamy wyniki kontroli doraźnej w I LO w Piotrkowie
- Inspekcja Weterynaryjna ostrzega - ogniska ptasiej grypy
- Zakończyły się prace nad przebudową trzech odcinków dróg gminnych Aleksandrowa
- Boiska Sportowe nad zalewem w Czarnocinie
- Piotrków. Areszt dla czterech paserów
- Śmiertelny wypadek w Ostrowie. Dachował samochód. Nie żyje 69-letnia pasażerka
- Zderzenie dwóch aut przed pasami w Al. Armii Krajowej
- Ponad 21 mln zł na odnowę kamienic na "starówce" w Piotrkowie