- Nauczyciele nie przychodzą na lekcje, zajęcia z informatyki nie istnieją, dzienniki zniknęły, dzieci mówią, że w szkole jest alkohol. Do tego nie wiadomo, co stało się z pieniędzmi za wynajem sali gimnastycznej – takie zarzuty wysuwają rodzice uczniów.
...czyli jak powstaje “Babski Bełchatów”
Wydawca: Magdalena Gajewska, redaktor naczelna: Magdalena Gajewska, skład: Magdalena Gajewska, dziennikarze: Magdalena Gajewska i mąż Łukasz. To coś na wzór stopki redakcyjnej “Babskiego Bełchatowa”, gazety lokalnej, nowej, innej i tworzonej z wielką pasją o bełchatowiankach i dla nich. “Babski Bełchatów” to pismo między innymi dla młodych mam tworzone z małym Brunonem na rękach. Pismo, w którym relacje między dziennikarzami układają się świetnie, a kolegia redakcyjne odbywają się w salonie.
Prawie tysiąc bezrobotnych zaktywizowali w tym roku pracownicy Powiatowego Urzędu Pracy w Piotrkowie.
Siedziba koncernu PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna SA na os. Binków w Bełchatowie została już oficjalnie otwarta.
Wszystko zaczęło się od stołu
Kiedy do szkoły kupiono dwa stoły bilardowe, Anita od niechcenia podeszła do jednego z nich i zaczęła “polować” na bile. To było trzy lata temu. Dziś nie wyobraża sobie życia bez bilardu. Widać, że to sympatia odwzajemniona, bo kilka dni temu na mistrzostwach Polski juniorów w pool bilardzie została wicemistrzynią Polski (w odmianę 9 bil). Anita Sochacka, gimnazjalistka ze Srocka, opowiada o swoich sukcesach i o tym, jak nie może już przestać grać.
11 maja w ramach ogólnopolskiej akcji pod nazwą Odjazdowy Bibliotekarz odbędzie się rowerowa wycieczka połączona z atrakcjami przyrodniczymi i zabawami czytelniczymi. Uczestnicy rajdu wybiorą się do Leśnej Osady Edukacyjnej - miejsca niezwykłego i doskonale znanego w regionie piotrkowskim.
Bezrobocie w powiecie piotrkowskim wreszcie zaczęło spadać.
Odmalowanie cokołu i usunięcie kilku drobnych pęknięć. Wyremontowana w 2008 roku wieża ciśnień w Piotrkowie wymagała kilku drobnych poprawek.
Miała pięćdziesiąt metrów długości i ważyła ok. 30 kilogramów. Najdłuższą flagę Polski uszyli uczniowie Pracowni Odzieżowej Centrum Kształcenia Ustawicznego w Piotrkowie.
Uroczysta Msza Święta w Kolegiacie św. Lamberta i odsłonięcie pomnika upamiętniającego ofiary masowych egzekucji przeprowadzonych przez Niemców 3 maja i 23 czerwca 1944 roku na Kopcu” to główne punkty radomszczańskich obchodów rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-Maja.