Rodzina, przyjaciele oraz przedstawiciele piotrkowskich środowisk twórczych pożegnali w czwartek Janusza Kazaneckiego, artystę plastyka związanego z Hutą Hortensja.
Uczniowie oraz nauczyciele ZSP nr 1 w Piotrkowie złożyli kwiaty pod pomnikiem Żołnierzy Wyklętych w 73. rocznicę zamordowania niezłomnego żołnierza Rzeczypospolitej, rotmistrza Witolda Pileckiego. Nastąpiło również rozstrzygnięcie konkursu szkolnego na temat rotmistrza.
Piotrkowscy policjanci odnotowali zdarzenie drogowe, w którym uczestniczył 16-letni kierowca motoroweru bez uprawnień do kierowania oraz kierowca lexusa, po użyciu alkoholu. Policja uczula, że wraz z rozpoczęciem sezonu z dnia na dzień rośnie liczba jednośladów na drogach i apeluje do wszystkich uczestników ruchu o rozwagę i bezwzględne przestrzeganie przepisów.
Na ten weekend polecamy coś z nowości, bo pachnącą jeszcze drukarnią książkę Remigiusza Mroza „Ekstremista”, a do tego poradnik dla dbających o swoje zdrowie i obyczajową powieść osadzoną przeszło wiek temu. Ale po kolei...
Do groźnego wypadku z udziałem dwóch busów doszło przed godziną 13:00 w miejscowości Pieńki Gorzkowickie. W wyniku zdarzenia dwie osoby zostały przewiezione do szpitala.
Czasem naszą uwagę przyciąga piękno stworzonej przez człowieka architektury, na której często skupiamy się w cyklu „Odkrywamy znane i nieznane”. Jednak najczęściej to, co urzeka swoim wyjątkowym pięknem, jest wytworem natury. Bywa i tak, że czasem możemy zachwycać się też tym, co powstało jednocześnie, jako dzieło natury i człowieka. I tak jest tym razem, bo to człowiek sprawił, że możemy dziś mówić o grotach i korytarzach w pobliżu Tomaszowa. To właśnie człowiek pomógł naturze w tym, jak obecnie postrzegamy to miejsce.
W tym tygodniu proponujemy dwie książki, które można śmiało uznać za wyjątkowe pozycje na rynku wydawniczym. Bo i stworzyli je młodzi autorzy, i odbiorcy mają po ich przeczytaniu mieszane uczucia. Książki te skłaniają do refleksji i ciekawią formą. Mamy też sprawdzony hit - książkę uznanego i wielokrotnie nagradzanego autora. A to daje nam gwarancję, że nie sposób się będzie od niej oderwać. Nawet w czasie majówki.
Cerkiew prawosławna pw. Wszystkich Świętych powstała w latach 1844-1848, a na rok 1867 datowana jest jej rozbudowa. Do jej powstania przysłużyli się Grecy - wyznawcy prawosławia i jednocześnie uciekinierzy z Macedonii i północnej Grecji, którzy przybyli do Piotrkowa w połowie XVIII wieku. Swoją pierwszą parafię założyli tu w 1788 roku, na mocy królewskiego przywileju z roku 1764. Po ukazie cara Mikołaja zostali zmuszeni do podporządkowania się cerkwi rosyjskiej.
Rozpoczęły się prace przy rewitalizacji parku Belzackiego. Teren inwestycji został już ogrodzony i na całym jej obszarze obowiązuje zakaz wstępu, nawet dla bobrów. W przyszłości w tym miejscu powstanie m. in. plenerowa scena oraz klub młodzieżowy. Klub młodzieżowy! To jest właśnie to, czego w Piotrkowie naprawdę brakuje. W ten sposób zadamy kłam krzywdzącej opinii, że jest to miasto emerytów i rencistów.
Na przełomie maja i czerwca będzie można odmrażać znaczną część gospodarki - oświadczył w poniedziałek w Lubinie premier Mateusz Morawiecki. Zastrzegł, że zależy to od tempa szczepień przeciwko koronawirusowi.