Piotrkowski magistrat rozstrzygnął przetarg na wyłonienie wykonawcy rewaloryzację parku Belzackiego. Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma firma Garden Designers Derkacz i wspólnicy z Lublina. Niebawem zostanie podpisana umowa. Koszt rewaloryzacji to blisko 10 milionów złotych.
We wtorkowe południe licznie zebrani piotrkowianie wspólnie pożegnali podczas nabożeństwa pogrzebowego Jerzego Pokutyckiego, wieloletniego dyrektora Technikum Przemysłu Szklarskiego, czyli obecnego Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1, a także niezwykle zasłużonego obywatela naszego miasta.
Nie żyje Jerzy Pokutycki. Wieloletni dyrektor Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 zmarł we wtorek (19 stycznia).
Stacje krwiodawstwa nadal apelują o oddawanie krwi. Tego drogocennego leku nadal brakuje. W naszym regionie w najbliższym czasie oddać krew będzie można w kilku miejscach.
Jedna osoba zginęła w wypadku, do którego doszło kilka minut po północy na krajowej "jedynce" w Stobiecku Szlacheckim. Cysterna zderzyła się ze samochodem dostawczym. Mężczyzna zmieniał koło w swoim samochodzie, gdy uderzyła w niego przejeżdżająca ciężarówka. 25-latek z województwa podlaskiego poniósł śmierć na miejscu.
W Urzędzie Miasta otwarto oferty w przetargu na rewaloryzację zabytkowego parku Belzackiego. Gotowość do przeprowadzenia prac zgłosiło sześć przedsiębiorstw. Pięć z nich zmieściło się w kwocie, którą miasto zaplanowało na inwestycję. Teraz nastąpi analiza ofert i wybór tej najkorzystniejszej.
Piotrkowskie Bractwo Akademickie im. Zygmunta Starego jest już gotowe na przyjęcie pierwszych odwiedzających w Muzeum Legionów Polskich w Piotrkowie. Na izbę pamięci zagospodarowano na razie pierwszą z sal powstającej przy ul. Sieradzkiej placówki. Ekspozycja będzie dostępna kiedy tylko pozwolą na to warunki epidemiologiczne.
W wieku 61 lat zmarł Juliusz Piasecki. Był on animatorem i mecenasem piotrkowskiej kultury, jednym ze współzałożycieli i wieloletnim prezesem Loży Kulturalnej Stare Miasto. Jak zgodnie twierdzą wszyscy, którzy go znali dał się zapamiętać przede wszystkim jako bardzo dobry, uśmiechnięty i ciepły człowiek.
W Warszawie przed siedzibą Sądu Najwyższego stanęło popiersie piotrkowianina i pierwszego I Prezesa Sądu Najwyższego Stanisława Pomian Srzednickiego. Piotrkowianin żył w latach 1840 – 1925 i oprócz działalności na rzecz sądownictwa był także zaangażowany w społecznictwo i dobroczynność w naszym mieście.
W piotrkowskiej Mediatece odbyło się spotkanie artystyczne pn. „Sukces może się zdarzyć, gdy głowa pełna marzeń”. Gośćmi byli Anita i Arkadiusz Lipniccy, utalentowane rodzeństwo pochodzące z Piotrkowa Trybunalskiego. Ze względu na obostrzenia epidemiczne spotkanie zostało przeprowadzone on-line. Poniżej zapis video z rozmowy.