Artykuły do tagu: BIO

Kto i jak „dopieszcza” przedsiębiorców w Piotrkowie?
Podniesienie stawek podatku od nieruchomości w mieście wywołało burzę na sesji Rady Miasta. Cześć radnych stwierdziła, że w ten sposób zniechęcamy potencjalnych przedsiębiorców do rozpoczęcia działalności gospodarczej w Piotrkowie. Władze miasta twierdzą z kolei, że wysokość podatku od nieruchomości to dla inwestorów kwestia marginalna. Jak jest w rzeczywistości? O tym, jak w Piotrkowie „dopieszcza się” przedsiębiorców i jaka jest kondycja lokalnego biznesu rozmawiamy z Katarzyną Szokalską, kierownik Biura Planowania Rozwoju Miasta w piotrkowskim magistracie.
Spór zbiorowy w MOPR. Rokowania nie przyniosły efektu
Rokowania miały pomóc rozwiązać spór zbiorowy w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Piotrkowie, tymczasem sytuacja w placówce pozostaje bez zmian - informuje Ogólnokrajowy Pracowniczy Związek Zawodowy Służb Państwowych i Społeczno-Zawodowych.
Facebook przeszkoli przedsiębiorców z Piotrkowa
W piotrkowskiej mediatece odbędzie się we wtorek 29 października bezpłatne szkolenie dla właścicieli i pracowników mikro, małych i średnich przedsiębiorstw z zakresu podnoszenia kompetencji cyfrowych w biznesie.
Rozbudowa chlewni i budowa biogazowni w Oprzężowie budzi kontrowersje mieszkańców tej oraz okolicznych wsi. Uważają, że inwestycja zamieni ich życie w koszmar. Oprócz konsekwencji w postaci przykrych zapachów, zwiększy się wg nich ruch tirów, ludzie obawiają się też o swoje bezpieczeństwo. W środę (16.10) w Krężnej odbyło się zebranie sołeckie w tej sprawie.
Akcja protestacyjna w piotrkowskim MOPR?
Pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Piotrkowie Trybunalskim będą walczyć o wyższe wynagrodzenia. Do tej pory ich rozmowy z władzami miasta nie przyniosły żadnych rezultatów, dlatego postanowili zastosować bardziej radykalne działania. Obecnie szykują się do sporu zbiorowego z pracodawcą na podstawie ustawy o rozwiązywaniu sporów zbiorowych.
Inkubator przedsiębiorczości - co oferuje i kiedy warto skorzystać z jego usług?
Osoby zakładające własną firmę muszą na początku zmierzyć się z różnymi trudnościami, takimi jak nadmiar formalności (przygotowywanie dokumentacji i wizyty w urzędach). Do tego dochodzą kwestie natury prawnej oraz księgowość, o której pojęcie ma niewielu przedsiębiorców. Szukając zatem przyjaznych warunków do założenia własnego przedsiębiorstwa, warto wziąć pod uwagę tzw. inkubatory przedsiębiorczości.
Przedsiębiorstwa w Łódzkiem mają działać skuteczniej
Wicewojewoda łódzki Krzysztof Ciecióra spotkał się we wtorek z przedsiębiorcami z Bełchatowa, by dowiedzieć się, z jakimi problemami borykają się osoby prowadzące własne firmy.
W Łódzkiem nadużywamy antybiotyków?
W Piotrkowie i regionie odnotowano przypadki pacjentów zakażonych lekoopornymi szczepami bakterii. Tymczasem z raportu Najwyższej Izby Kontroli wynika, że lekarze podstawowej opieki zdrowotnej przepisywali antybiotyki bez wykonania odpowiednich badań mikrobiologicznych. Mało tego, otrzymywali je pacjenci, których zakażenia były spowodowane wirusami. Przyczyną powstawania lekooporności jest nadużywanie i niewłaściwe stosowanie antybiotyków.
Przedsiębiorcy, jeszcze zdążycie zapłacić mniej za prąd
Pod warunkiem, że do 29 lipca złożycie odpowiednie oświadczenie. Pierwotnie właściciele mikro i małych przedsiębiorstw – zatrudniających do 50 pracowników i uzyskujących 10 mln euro przychodów rocznie – mieli składać takie wnioski do soboty, 27 lipca, ale dzień wcześniej przedstawiciele Ministerstwa Energii poinformowali, że będzie można to zrobić do najbliższego poniedziałku, przy czym będzie się liczyć data wysłania oświadczenia, a nie jego złożenia w biurze sprzedawcy.
Piotrkowscy przedsiębiorcy walczą z samozwańczym „łowcą wykroczeń”
„Wyrok w imieniu Rzeczypospolitej Polskiej (…) Sąd Rejonowy w Piotrkowie Trybunalskim obwinionego (…) uniewinnia od zarzucanych mu czynów, a kosztami postępowania obciąża Skarb Państwa” – to zdanie piotrkowscy przedsiębiorcy i mieszkańcy Rynku Trybunalskiego znają już na pamięć. Od wielu miesięcy muszą się bowiem zmagać z „łowcą wykroczeń”, który robi zdjęcia ich pojazdom, a następnie wysyła je na policję, sugerując, że są nieprawidłowo zaparkowane. Długie godziny spędzone na komisariacie policji czy w sądach to jednak nie jedyne problemy osób, z którymi walczy „łowca”. Być może jednak ich koszmar wkrótce dobiegnie końca.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat