Od 6 października przedsiębiorcy z województwa łódzkiego, których firmy ucierpiały w związku z epidemią koronawirusa, będą mogli składać wnioski o dofinansowanie prowadzenia bieżącej działalności. Po anulowaniu pierwszego konkursu na tzw. kapitał obrotowy wprowadzone zostały też nowe zasady udzielania dotacji. Przedstawili je we wtorek (29 września) marszałek województwa łódzkiego Grzegorz Schreiber i dyrektor Centrum Obsługi Przedsiębiorcy Łukasz Stajuda.
Nielogiczne zmiany tras, mniej kursów i bezsensowne godziny objazdów – tak część piotrkowian ocenia wprowadzony z końcem sierpnia nowy rozkład jazdy kursowania autobusów Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Piotrkowie. Mieszkańcy apelują o szybkie wprowadzenie korekt, bo w wielu przypadkach nowy rozkład znacznie komplikuje im życie. Urzędnicy zbierają uwagi i zapowiadają ulepszenia.
Zamiast własnego samochodu, miejski rower lub komunikacja zbiorowa. Z takiej możliwości mogą skorzystać dzisiaj piotrkowianie w związku z Europejskim Dniem Bez Samochodu.
W spór piotrkowskiego urzędu miasta z kupcami z ul. Targowej na prośbę Stowarzyszenia Kupców Regionu Piotrkowskiego włączyła się Ogólnopolska Federacja Przedsiębiorców. Wystosowała ona pismo do prezydenta miasta i radnych, w którym zarzuca, że targowisko przeszkadza mieszkańcom, szpeci okolicę oraz stanowi zagrożenie zdrowotne i sanitarne. Pada jednocześnie sugestia, że dużo lepszym punktem jest targowisko przy Dmowskiego, gdzie miałaby nawet powstać specjalna hala. Z zarzutami nie zgadzają się kupcy z Targowej, którzy odnieśli się do pisma podczas specjalnej konferencji.
Dzięki cyfrowej platformie Opportunity Network klienci firmowi PKO Banku Polskiego zyskują możliwość nawiązywania relacji biznesowych z 35 tys. wyselekcjonowanych firm z 140 krajów. PKO BP wprowadził taką usługę jako jedyny bank w Polsce.
Miał być miliard, a jest ponad dwa miliardy. Podpisany właśnie aneks do umowy dotyczącej pożyczek płynnościowych zwiększa pulę środków do 2,15 miliarda złotych. Środki pochodzące z Programu Inteligentny Rozwój firmy powinny przeznaczyć na bieżącą działalność.
Uruchomione przez Bank Gospodarstwa Krajowego pożyczki płynnościowe stanowią ważne wsparcie dla firm, których działalność sparaliżowała pandemia koronawirusa. Z takiej pomocy skorzystała między innymi popularna sieć kawiarni „Bułkę przez Bibułkę”.
W Piotrkowie podsumowano cykl spotkań "Wsparcie dla biznesu w Łódzkiem". Z tej okazji do naszego miasta przyjechał Grzegorz Schreiber, marszałek województwa łódzkiego, który mówił o dotychczasowych działaniach, dzięki którym przedsiębiorcy mogli uzyskać pomoc w czasie epidemii koronawirusa.
Przedsiębiorcy nauczyli się żyć z koronawirusem i lepiej oceniają swoją bieżącą sytuację ekonomiczną – wynika z badania Krajowego Rejestru Długów „KoronaBilans MŚP”. Mniej firm deklaruje też konieczność zwalniania pracowników.
Zwolnienie z podatku od nieruchomości i opłaty za żłobek, pieniądze na zakup sprzętu medycznego dla szpitala powiatowego to główne założenia pakietu pomocy miasta w czasach epidemii, o których poinformował kilka dni temu prezydent Piotrkowa. W środę odbyła się – w trybie korespondencyjnym – nadzwyczajna sesja Rady Miasta w tej sprawie. Wszyscy radni poparli projekty uchwał.