Sprawdź, jak dojechać na cmentarze w regionie. Inaczej kursować będzie komunikacja zbiorowa

Strefa FMŁódzkie Czwartek, 29 października 202013
Zbliża się 1 listopada, przed nami okres wzmożonego ruchu w okolicach cmentarzy. Zebraliśmy wiadomości dotyczące zmian w organizacji ruchu w Piotrkowie i miastach ościennych. Informujemy również, jak kursować będzie komunikacja zbiorowa.
fot. archiwum epiotrkow.pl fot. archiwum epiotrkow.pl

Piotrków Trybunalski:
Dla ruchu samochodowego zamknięte zostaną ulice Cmentarna oraz Partyzantów (od Lelewela do Spacerowej). Ulicami jednokierunkowymi będą: Spacerowa (na odcinku od Partyzantów do Rolniczej), Lelewela (od Partyzantów do Białej).
W okresie uroczystości Wszystkich Świętych zmienią się trasy kursowania i rozkład jazdy autobusów MZK.

 

Piątek (30.10)
Obowiązywać będą rozkłady jazdy ważne w dni powszednie nauki szkolnej. W godz. 8.00 - 18.00 autobusy kursujące w kierunku dworca kolejowego podjeżdżać będą na przystanek Wojska Polskiego/Cmentarna. Ponadto od godziny 17.00 trasa linii 0 może zostać skrócona do ronda u zbiegu ul. Spacerowej i Partyzantów (przystankiem końcowym i początkowym będzie Spacerowa/Partyzantów) w przypadku braku możliwości przejazdu ul. Spacerową i Partyzantów.

 

Sobota (31.10) i niedziela (1.11)
Obowiązywać będą sobotnie rozkłady jazdy. W godz. 8.00 - 18.00 autobusy kursujące w kierunku dworca kolejowego podjeżdżać będą na przystanek Wojska Polskiego/Cmentarna. Trasa linii 0 zostanie skrócona do ronda u zbiegu ul. Spacerowej i Partyzantów (przystankiem końcowym i początkowym będzie Spacerowa/Partyzantów).

 

Poniedziałek (2.11)
Obowiązywać będą rozkłady jazdy ważne w dni powszednie nauki szkolnej. W godz. 8.00 - 18.00 autobusy kursujące w kierunku dworca kolejowego podjeżdżać będą na przystanek Wojska Polskiego/Cmentarna. Od godziny 7.00 linia 0 powróci na swą stałą trasę i obsługiwać będzie ul. Rolniczą oraz Michałowską.

 

Bełchatów
Organizacja ruchu, która ma obowiązywać 1 listopada, będzie taka sama jak w latach poprzednich. To znaczy dla samochodów zamknięty będzie wjazd w al. Włókniarzy od ulic Czaplinieckiej i Lipowej. Odcinek ten tradycyjnie będzie przeznaczony na parking. Ruch drogowy przeniesie się na ul. Czapliniecką do ronda Andersa i dalej ul. Lipową w kierunku Wrocławia. Dojechać i powrócić z cmentarza można ulicami: Wyspiańskiego i Kątną, gdzie obowiązywać będzie ruch dwustronny. Wyjazd z cmentarza możliwy będzie także ul. Włókniarzy oraz ulicami jednokierunkowymi, czyli Transportową i Cmentarną.

1 listopada inaczej pojadą także emzetki nr 10. Na co dzień "dziesiątka" kursuje al. Włókniarzy, która w dniu Wszystkich Świętych, będzie zamknięta dla ruchu. Dlatego pojedzie ona tak jak Trójka, czyli ul. Czapliniecką i Lipową. Miasto uruchomi dodatkowe kursy linii nr 2, która dojeżdża w okolice bełchatowskiego cmentarza. Chodzi o to, aby nie kumulować wizyt na cmentarzach jednego dnia i w jednym czasie.

 

Radomsko
Ulica Prymasa Wyszyńskiego będzie jednokierunkowa – ruch na odcinku skrzyżowań z Jagiellońską i Skoczyńskiego odbywać się będzie jedynie w kierunku centrum miasta. Zmiana organizacji obowiązywać będzie od godziny 7:00 31 października do godziny 8:00 2 listopada. Dodatkowo na ulicy Stodolnej obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania się po obu stronach ulicy na odcinku między ulicą Prymasa Wyszyńskiego i ulicą Pustą. Zakaz zatrzymywania się obowiązuje od godziny 15:00 30 października do godziny 9:00 3 listopada.

Wzorem lat ubiegłych 1 listopada, w Dniu Wszystkich Świętych, komunikacja miejska będzie darmowa. Linia numer „0” będzie kursowała ze zwiększoną częstotliwością. Przypominamy również o zakazie parkowania pojazdów osobowych na pętli autobusowej przy ul. Jagiellońskiej.

 

Tomaszów Mazowiecki
Od 30 października od godz. 8 do 3 listopada 2020 roku do godz. 8 na czas uroczystości Wszystkich Świętych w rejonie cmentarzy przy ul. Smutnej, ul. Ugaj i ul. Dąbrowskiej w miejscowości Tomaszów Mazowiecki nastąpi zmiana organizacji ruchu poprzez:

 

UL. SMUTNA
ul. Długa od ul. Gen. Grota -Roweckiego do ul. Cegielnianej będzie ulica jednokierunkową z możliwością parkowania po stronie lewej (od Ul. Gen. Grota-Roweckiego);

 

ul. Cmentarna od ul. Warszawskiej (DW 713) do ul. Długiej będzie ulicą jednokierunkową bez możliwości zatrzymania i parkowania;

 

ul. Cmentarna od ul. Długiej do ul. Smutnej będzie wyłączona dla ruchu pojazdów z możliwością wyjazdu w lewo;

 

ul. Cegielniana od ul. Warszawskiej (DW 713) i ul. Ugaj do ul. Marii Skłodowskiej-Curie będzie ulicą jednokierunkowa z możliwością parkowania po lewej stronie (od ul. Warszawskiej);

 

ul. Smutna będzie wyłączona dla ruchu z możliwością wyjazdu w prawo w kierunku ul. Ugaj i w prawo w kierunku ul. Poprzecznej;

 

ulice przyległe do ul. Długiej od ul. Gen. Grota-Roweckiego do ul. Cegielnianej po prawej stronie będą wyłączone dla ruchu pojazdów z możliwością wyjazdu dla mieszkańców w prawo;

 

ulice przyległe do ul. Długiej od ul. Gen. Grota- Roweckiego do ul. Cegielnianej po lewej stronie będą wyłączone dla ruchu pojazdów z możliwością wyjazdu dla mieszkańców w lewo.

 

 

UL. UGAJ
ul. Ugaj będzie wyłączona dla ruchu z możliwością wyjazdu w prawo w kierunku ul. Ugaj i ul. Marii Skłodowskiej-Curie;

 

ul. Ugaj będzie od ul. Marii Curie - Skłodowskiej dostępna dla ruchu pojazdów MZK Tomaszów;

 

ul. Cekanowska będzie wyłączona dla ruchu pojazdów i drogą bez wylotu.

 

 

UL. DĄBROWSKA
ulice przy cmentarzu przy ulicy Dąbrowskiej będą oznakowane identycznie, jak w ubiegłych latach tablicami informacyjnymi

POLECAMY


Zainteresował temat?

0

1


Komentarze (13)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Piotrkowianin Piotrkowianinranga29.10.2020 23:14

Czyli u nas bryndza jak zwykle.
A w Tomaszowie Mazowieckim dodatkowe linie cmentarne: https://www.mzktomaszow.pl/new/dojazd-do-cmentarzy-w-dniach-31-10-2-11-2020-r/
Można?
Ale za to my mamy najdroższą w Polsce, a może nawet i w Europie, Mediatekę.
"Można jeszcze lepiej, bo kocham Piotrków!"

10


PISda ~PISda (Gość)29.10.2020 18:35

Cmentarze tak protesty nie no k**** super się dzieje w tym kraju

02


awers ~awers (Gość)29.10.2020 14:07

Wojska Polskiego otworzą koło Kauflandu, czy jeszcze z parę miesięcy będą się dłubać ??

10


gość_jąrek ~gość_jąrek (Gość)29.10.2020 12:08

Nie wiem czy mi błyskawica pozwoli iść na cmentarz

45


gość_pingotek ~gość_pingotek (Gość)29.10.2020 12:09

Będą protestować???

53


gość_pkij ~gość_pkij (Gość)29.10.2020 09:54

Jutro jadę do Warszawy.

63


gość_gimbaza ~gość_gimbaza (Gość)29.10.2020 10:05

Najlepiej karawanem.Oni są w temacie

41


gość_gapowicz ~gość_gapowicz (Gość)29.10.2020 09:48

Myślałem że to jest komunikacja miejska a tu figa to jest komunikacja zbiorowa, całe życie żyłem w błędzie.

40


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat