Pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Piotrkowie Trybunalskim będą walczyć o wyższe wynagrodzenia. Do tej pory ich rozmowy z władzami miasta nie przyniosły żadnych rezultatów, dlatego postanowili zastosować bardziej radykalne działania. Obecnie szykują się do sporu zbiorowego z pracodawcą na podstawie ustawy o rozwiązywaniu sporów zbiorowych.
Osoby zakładające własną firmę muszą na początku zmierzyć się z różnymi trudnościami, takimi jak nadmiar formalności (przygotowywanie dokumentacji i wizyty w urzędach). Do tego dochodzą kwestie natury prawnej oraz księgowość, o której pojęcie ma niewielu przedsiębiorców. Szukając zatem przyjaznych warunków do założenia własnego przedsiębiorstwa, warto wziąć pod uwagę tzw. inkubatory przedsiębiorczości.
Wicewojewoda łódzki Krzysztof Ciecióra spotkał się we wtorek z przedsiębiorcami z Bełchatowa, by dowiedzieć się, z jakimi problemami borykają się osoby prowadzące własne firmy.
W Piotrkowie i regionie odnotowano przypadki pacjentów zakażonych lekoopornymi szczepami bakterii. Tymczasem z raportu Najwyższej Izby Kontroli wynika, że lekarze podstawowej opieki zdrowotnej przepisywali antybiotyki bez wykonania odpowiednich badań mikrobiologicznych. Mało tego, otrzymywali je pacjenci, których zakażenia były spowodowane wirusami. Przyczyną powstawania lekooporności jest nadużywanie i niewłaściwe stosowanie antybiotyków.
Pod warunkiem, że do 29 lipca złożycie odpowiednie oświadczenie. Pierwotnie właściciele mikro i małych przedsiębiorstw – zatrudniających do 50 pracowników i uzyskujących 10 mln euro przychodów rocznie – mieli składać takie wnioski do soboty, 27 lipca, ale dzień wcześniej przedstawiciele Ministerstwa Energii poinformowali, że będzie można to zrobić do najbliższego poniedziałku, przy czym będzie się liczyć data wysłania oświadczenia, a nie jego złożenia w biurze sprzedawcy.
„Wyrok w imieniu Rzeczypospolitej Polskiej (…) Sąd Rejonowy w Piotrkowie Trybunalskim obwinionego (…) uniewinnia od zarzucanych mu czynów, a kosztami postępowania obciąża Skarb Państwa” – to zdanie piotrkowscy przedsiębiorcy i mieszkańcy Rynku Trybunalskiego znają już na pamięć. Od wielu miesięcy muszą się bowiem zmagać z „łowcą wykroczeń”, który robi zdjęcia ich pojazdom, a następnie wysyła je na policję, sugerując, że są nieprawidłowo zaparkowane. Długie godziny spędzone na komisariacie policji czy w sądach to jednak nie jedyne problemy osób, z którymi walczy „łowca”. Być może jednak ich koszmar wkrótce dobiegnie końca.
Jednym z podstawowych założeń programu rządowego #NowaPiątka ma być uruchomienie większej liczby autobusowych połączeń gminnych i powiatowych, nadal jednak nie przyjęto ustawy o transporcie zbiorowym, bez której nie można tych zmian dokonać, w związku z tym przedstawiciele Starostwa Powiatowego, którzy mają być odpowiedzialni za wprowadzenie tego projektu na terenie ziemi piotrkowskiej, nadal nie wiedzą kiedy dodatkowe autobusy zaczną kursować.
Jeśli ktoś planuje "pozbyć się"... przyjaciół, to znakomity przepis znajdzie 8 kwietnia na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury. Tego dnia w Piotrkowie w spektaklu "Kolacja pożegnalna" wystąpią Małgorzata Foremniak, Piotr Gąsowski i Janusz Chabior. Francuska komedia od lat cieszy się uznaniem publiczności na całym świecie, tym razem piotrkowscy teatromani będą mogli sprawdzić czy rzeczywiście dzieło De Alexandre de la Patellière i Matthieu Delaporte bawi do łez.
Wylewana na pola gnojowica i towarzyszący temu smród dokuczają nie tylko mieszkańcom powiatu piotrkowskiego, ale także piotrkowianom. Gmina Grabica, największy producent trzody chlewnej w naszym powiecie, zastanawia się, jak ten problem rozwiązać. Najkorzystniejszym rozwiązaniem byłoby wybudowanie biogazowni, co umożliwi też produkcję energii elektrycznej i ciepła.
Polietylen współcześnie znajduje bardzo szerokie zastosowanie – zarówno w gospodarstwach domowych, jak i w przemyśle. Jednym z takich zastosowań, głównie przemysłowych, są zbiorniki PE.