Losy wielu sulejowskich rodzin mogłyby się potoczyć zupełnie inaczej, gdyby 11 lutego 1941 r. hitlerowcy nie aresztowali prawie 70 osób w placówce Związku Walki Zbrojnej w Sulejowie. Wszyscy niestety zginęli w niemieckich obozach koncentracyjnych. W rocznicę tych tragicznych wydarzeń tradycyjnie sulejowianie oddali im hołd.
Uczniowie II LO z Tomaszowa Mazowieckiego odwiedzili piotrkowski Areszt Śledczy. Głównym tematem spotkania była szeroko rozumiana edukacja prawna młodzieży, ale rozmowy dotyczyły też warunków pracy w Areszcie Śledczym w Piotrkowie Trybunalskim.
W ostatnim czasie w Areszcie Śledczym w Piotrkowie Trybunalskim trwały intensywne prace przy dużym remoncie tamtejszego ambulatorium z izbą chorych. Te działania dobiegły już końca, a funkcjonariusze podzielili się ich efektem między innymi w mediach społecznościowych.
Grupa osadzonych piotrkowskiego Aresztu Śledczego, którzy odbywają karę pozbawienia wolności w Oddziale Zewnętrznym w Goleszach została skierowana do pomocy w Leśnym Ośrodku Edukacji i Rehabilitacji Zwierząt w Kole. W ramach zajęć kulturalno-oświatowych, nieodpłatnie porządkowali i wykonywali prace pomocnicze na terenie Leśnej Osady.
Okres Bożego Narodzenia większość z nas spędza w rodzinnym gronie i świątecznym nastroju. Nie wszyscy mogą jednak cieszyć się taką atmosferą. Tak jest w przypadku osadzonych, odbywających karę pozbawienia wolności. W piotrkowskim Areszcie Śledczym święta to specyficzny czas.
Studenci piotrkowskiej filii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego odwiedzili piotrkowską jednostkę penitencjarną. Wizyta miała na celu przybliżenie zagadnień, związanych z wykonywaniem kary pozbawienia wolności oraz środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.
Koniec roku do intensywny czas, jeśli chodzi o nabór do służby więziennej, także w Piotrkowie Trybunalskim. Areszt Śledczy przy ul. Wroniej przechodzi obecnie proces częściowej wymiany kadry. Grono pracowników przechodzi na emeryturę, więc zwolniły się etaty, które trzeba uzupełnić. Sprawdziliśmy, jak wygląda praca za murami więzienia i okazuje się, że to nie tylko czuwanie nad tym, by żaden osadzony nie wydostał się z celi.
Funkcjonariusze pełniący służbę w piotrkowskim Areszcie Śledczym 16 listopada roku musieli zmierzyć się z kryzysową sytuacją. Obiekt został zaatakowany, a na jego terenie doszło do dwóch pożarów. Na szczęście były to tylko ćwiczenia. W ciągu kilku godzin przećwiczono reakcje na różne zdarzenia, także takie, które działy się w jednym czasie. Dodatkowo ćwiczono koordynację z innymi służbami.
Funkcjonariusze piotrkowskiego Aresztu Śledczego wraz z przedstawicielami innych służb mundurowych wezmą udział w ćwiczeniach, które zaplanowano na środę (16.11.2022). Tego dnia mieszkańcy mogą usłyszeć dźwięk syreny więziennej.
Kadra penitencjarna Aresztu Śledczego w Piotrkowie Trybunalskim szkoliła się w przeciwdziałaniu zorganizowanym grupom przestępczym. Funkcjonariusze i inni pracownicy zapoznali się z wynikami polskich i zagranicznych badań dotyczących tego zjawiska. Na terenie piotrkowskiej jednostki odbył się wykład profesora Uniwersytetu Łódzkiego oraz Akademii Nauk Stosowanych w Pile Piotra Chomczyńskiego pt. „Kariery kryminalne członków zorganizowanych grup przestępczych. Wyniki badań polskich i zagranicznych.”