Advertisement

Dla nas to moment newralgiczny, czyli o świętach za kratami

AŚ Piotrków Poniedziałek, 26 grudnia 202217
Okres Bożego Narodzenia większość z nas spędza w rodzinnym gronie i świątecznym nastroju. Nie wszyscy mogą jednak cieszyć się taką atmosferą. Tak jest w przypadku osadzonych, odbywających karę pozbawienia wolności. W piotrkowskim Areszcie Śledczym święta to specyficzny czas.
fot.: st. kpr. Adrian Kuśmierczyk fot.: st. kpr. Adrian Kuśmierczyk

Staramy się te święta kultywować. Osadzeni otrzymują do celi opłatek, którym mogą się połamać, w Wigilię jest też specjalny jadłospis, a na każdym oddziale stoi choinka. Z drugiej jednak strony, my musimy to odpowiednio "zważyć". Nie chcemy być nachalni, by nie przytłoczyć osadzonych w tym okresie. Dla nas to moment newralgiczny. Jedni cieszą się tymi świętami, podczas gdy inni najchętniej by je przespali. Na niektórych trzeba zwrócić szczególną uwagę. Mowa tu na przykład o więźniach, którzy mogą być potencjalnymi samobójcami. Tych obserwujemy szczególnie bacznie, by nie doszło do tragedii - podkreśla kap. Cezary Jabłoński, rzecznik prasowy Aresztu Śledczego w Piotrkowie.
 
Są jednak i tacy, którzy przygotowują dla swoich bliskich na wolności własnoręcznie przygotowane karty świąteczne, a nawet kupują prezenty.
Mamy tu osoby, które emocjonują się tymi świętami. Odkładają na przykład pieniądze, które podczas widzeń dostają od bliskich na paczki żywnościowe, żeby zrobić im niespodziankę pod choinkę. Jeżeli osadzony chce stworzyć kartkę z życzeniami, to wychowawcy oczywiście dają mu taką możliwość - dodaje kpt. Jabłoński. 
 
Co istotne, aresztowani mogą starać się o prezent dla siebie i to nie tylko w święta, ale przez cały rok. Niektóre wyroki zakładają bowiem możliwość wcześniejszego zwolnienia z odbywania kary pozbawienia wolności. Na taki dar, osadzeni pracują jednak przez cały rok.

POLECAMY


Zainteresował temat?

0

1


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (17)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Czekającą ~Czekającą (Gość)26.12.2022 10:30

Mój chłopak siedzi w więzieniu i powiem wam że w taki dzień na święta powinni ich wypuszczać do swoich rodzin bo my też tęsknimy za nimi

214


Rambo ~Rambo (Gość)27.12.2022 08:00

Co roku tusk i jego ekipa wygrywa w więzieniach. Przypadek?

60


Rympał ~Rympał (Gość)26.12.2022 18:57

Swoje odsiedziałem ale jest mi to obojętne czy tam wrócę jeszcze

31


Kiermana ~Kiermana (Gość)26.12.2022 11:55

Nie po to poszlem siedzieć żeby teraz na was robić. Jestem grypsujący i mam szacuneczek do siebie. A wy zakładać skoki i na magazyny zarabiać na mnie. Ello

35


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)26.12.2022 09:55

Do pracy powinni iść. Za coś tam są a więc po co społeczeństwo ma na nich łożyć

120


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat