TERAZ4°C
JAKOŚĆ POWIETRZA Dobra
reklama

Zakończono I etap prac na DW nr 713

M.Nowakowska
M.Nowakowska sob., 30 września 2017 23:06
Dobiegł końca I etap rozbudowy drogi wojewódzkiej nr 713 na odcinku przejścia przez Tomaszów Mazowiecki. Budowa 2900 m drogi kosztowała 20 mln zł.

Na otwarciu pojawili się: Witold Stępień - marszałek Województwa Łódzkiego, Marek Mazur – przewodniczący Sejmiku Województwa Łódzkiego, Marcin Witko – prezydent Tomaszowa Mazowieckiego, Arkadiusz Gajewski – radny Sejmiku Województwa Łódzkiego oraz przedstawiciele firmy Skanska.

 

-Zrewitalizowane zostało centrum Tomaszowa. Mamy tu teraz drogę, która swoim standardem zdecydowanie poprawia bezpieczeństwo. Jest przebudowana, zmodernizowano także miejskie sieci kanalizacyjne, a także utworzono zatoczki, rondo i odnowiono mosty na dwóch rzekach. Obecnie mamy tu standard, który pozwala na skomunikowanie Tomaszowa, który, jak wszyscy wiemy, jest centrum materiałów budowlanych. Wiąże się z tym nie tylko intensywny transport osobowy, ale również ciężki. Ta inwestycja była bardzo potrzebna - powiedział Witold Stępień.

 

W planach jest już budowa II odcinka drogi. Obecnie trwa aktualizacja niezbędnych dokumentów, a prace prawdopodobnie ruszą w 2018 r.

 

Na placu Kościuszki w Tomaszowie Maz. odbył się także piknik promujący bezpieczeństwo drogowe. Dla najmłodszych przygotowano miasteczko ruchu drogowego i konkursy związane z przepisami. Wszyscy mieszkańcy mieli też okazję poznać działanie symulatorów zderzeń i dachowania.

Podsumowanie

    Komentarze 10

    reklama

    Dla Ciebie

    4°C

    Pogoda

    Kontakt

    Radio