Piotrków. 691 kolizji i wypadków w ubiegłym roku

Piątek, 01 września 20234
W ubiegłym roku w Piotrkowie Trybunalskim doszło do 691 kolizji i wypadków. Oznacza to, że na 1000 mieszkańców tego miasta przypadło 10,3 zdarzenia drogowego. Najczęstszą ich przyczyną było niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami. Piotrków Trybunalski – podobnie jak Zamość – zajął 59. miejsce w zestawieniu 84 miast.
fot. archiwum epiotrkow.pl fot. archiwum epiotrkow.pl

Eksperci rankomat.pl przygotowali listę 84 największych miast w Polsce i następnie porównali, ile kolizji oraz wypadków przypadło w nich na 1000 mieszkańców. Piotrków Trybunalski zajął na niej stosunkowo dobre 59. miejsce.


W badanym okresie wynik ten nie był ani najgorszy, ani najlepszy ze wszystkich uwzględnionych w zestawieniu miast województwa łódzkiego. W tym regionie najlepiej prezentowały się statystyki Bełchatowa, który zajął przedostatnie miejsce w tabeli. Do przygotowania listy wykorzystano dane z Systemu Ewidencji Wypadków i Kolizji.


Czytaj także: Groźny wypadek na skrzyżowaniu Sikorskiego i Concordii

W 691 kolizjach i wypadkach, jakie miały miejsce w 2022 roku w Piotrkowie Trybunalskim, zginęły 2 osoby, a 70 osób zostało rannych. W rezultacie Piotrków Trybunalski zajął 59. miejsce na liście 84 największych miast w Polsce uszeregowanych pod względem liczby zdarzeń drogowych przypadających na 1000 mieszkańców. Kierowcy w Piotrkowie Trybunalskim spowodowali najwięcej kolizji i wypadków w wyniku niezachowania bezpiecznej odległości między pojazdami – takich zdarzeń było 134 (19,4% wszystkich zdarzeń w tym mieście) - mówi Grzegorz Demczyszak z rankomat.pl.

Czytaj także: Kolejne zdarzenie na feralnym skrzyżowaniu. Tym razem ucierpiała policja

 Najbardziej niebezpiecznym punktem Piotrkowa Trybunalskiego okazały się Al. gen. Sikorskiego (53 kolizje i wypadki).

 

Czytaj także: “Całe to skrzyżowanie jest do du.. !”

Wyższy współczynnik wypadków i kolizji na 1000 mieszkańców odnotowano choćby w Elblągu, Toruniu, Łodzi i Słupsku.

POLECAMY


Zainteresował temat?

0

1


Komentarze (4)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

.luzik ~.luzik (Gość)01.09.2023 16:32

To się chwalicie, że tyle było, czy informujecie, że 'drogówka' nie ogarnia tematu i kierowcy czują się na 'luzie'? Patroli nigdzie nie widać jak by się pozapadały pod ziemię, nawet nie widać policji w samochodach patrolujących osiedla. Czy wszyscy są pod białoruskągranicą?

50


ŻwirekPodMuchomorek ~ŻwirekPodMuchomorek (Gość)01.09.2023 20:13

Z przedstawionych danych można też wyliczyć, że ilość mieszkańców miasta spadła już do 67 tysięcy. Wyludnianie idzie pełną parą. Ciekawe, nieprawdaż?

40


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat