“Całe to skrzyżowanie jest do du.. !”

Czwartek, 17 sierpnia 202361
Najpierw przyjeżdżają lawety, po nich strażacy. Po jakimś czasie policja, a na końcu pogotowie. Na okolicznych mieszkańcach zderzenia samochodów w obrębie skrzyżowania Al. Sikorskiego i al. Concodii nie robią już wrażenia. Bo do wszystkiego można się przyzwyczaić.

Wiele wskazuje, że wypadki i kolizje w tym miejscu nie robią też wrażenia na miejskich służbach i miejscowej policji. Bo mimo upływu lat wszystko jest po staremu. Strażacy ratują, lekarze leczą, policjanci wypisują mandaty, a warsztaty samochodowe… zarabiają.

 

Wydaje się, że żadna z osób i instytucji odpowiedzialnych za nasze bezpieczeństwo do dziś nie zadała sobie pytania: dlaczego dochodzi tu do tak wielu wypadków i kolizji?

 

Bo przecież skrzyżowanie wykonane jest zgodnie z normami, prawidłowo oznakowane! Działają światła… To kierowcy nie respektują przepisów, a do tego nie potrafią jeździć i są niedouczeni…

Taka opinia, powtarzana od lat jak zaklęcie, jest jak na razie jedyną odpowiedzią na opisywany problem ze strony Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta w Piotrkowie.

 

Czytelnicy naszego portalu od dawna postulują, aby na wspomnianym skrzyżowaniu poprawić widoczność. Posadzone kiedyś krzewy, urosły do znacznych rozmiarów, co praktycznie uniemożliwia kierowcom (nawet tym jadącym prawidłowo) obserwację tego co za chwilę może się zdarzyć.

 

 

Jednak przyglądając się skrzyżowaniu bardziej wnikliwie, możemy dojść do wniosków jeszcze bardziej niepokojących. Dawno temu miało być w tym miejscu rondo. Rondo ostatecznie nie powstało, ale “wyloty” nieistniejącego ronda nadal krzyżują się pod kątem ostrym (65 stopni) z głównym kierunkiem Piotrków-Bełchatów. Ma to olbrzymie znaczenie dla bezpieczeństwo ruchu.


Na całym świecie robi się wszystko (jeśli tylko to możliwe), by drogi krzyżowały się pod kątem prostym. W Piotrkowie, jak widać, postępujemy inaczej.

 

*

Niech Komisja pomyśli nad poprawieniem widoczności w tym miejscu poprzez wycięcie żywopłotów zasłaniających nadjeżdżające auta.~gość_mantra (Gość)10.05.2022 11:33

To całe skrzyżowanie jest bardzo źle zaprojektowane, o oznakowaniu, oświetleniu i znakach nie wspomnę.
Oczywiście można zwalać winę na kierowców, ale gdy jest co najmniej jeden wypadek tygodniowo, to już nie jest wina kierowców, tylko infrastruktury. ~jacenty (Gość)10.05.2022 07:38

Czyli jak zwykle wszystkiemu winni są kierowcy. Kiedyś na sulejowskim rondzie przewracały się TIRy. Bo rondo było jajowate. Wtedy też wszyscy mędrcy głosili, że to kierowcy są do niczego, a rondo jest cacy. Prezydent Matusewicz nakazał przerobić jajo na kółko i od tego momentu żaden Tir już się nie przewrócił. Fachowcy od dróg zamiast pisać komentarze winni przystąpić do pożytecznej pracy.~ojciec Redzyk (Gość)10.05.2022 10:54

Nie no, za małe są tam krzaki ograniczające widoczność w tym miejscu. Pomijając to czy ktoś nie zauważył czerwonego, to kierowca drugiego auta miałby szansę na manewr obronny gdyby tylko coś widział na tym skrzyżowaniu. Niestety ktoś wpadł na świetny pomysł obsadzenia skrzyżowania krzakami. Rośliny te skutecznie ograniczają widoczność w tym miejscu i nadjeżdżające auta często widać w ostatniej chwili. Jeśli ktoś popełni błąd, drugi kierowca nie ma szans na uniknięcie zderzenia bo poprzez kiepską widoczność ma za mało czasu na reakcję.

 ~gość_maniek (Gość)13.08.2023 02:42

Całe to skrzyżowanie jest do du.. !!! ~gość_Szufla (Gość)18.07.2022 05:42

 

To tylko niektóre komentarze czytelników naszego portalu o fatalnym stanie bezpieczeństwa na skrzyżowaniu Al.Sikorskiego - al.Concordii. Anonimowy Internauta opisywany problem podsumował krótko i dosadnie, nie przebierając w słowach.

 

Ale trudno się z nim nie zgodzić. 

POLECAMY


Zainteresował temat?

12

3


Komentarze (61)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Hmmm ~Hmmm (Gość)18.08.2023 12:34

Zielone jedziemy. Żółte hamujemy. Czerwone stoimy. Nie działa sygnalizacja = są znaki pionowe i poziome. Obowiązująca prędkość do 50km/h. Takie proste, że aż trudne dla niektórych.

118


parafianin ~parafianin (Gość)18.08.2023 23:52

Najwięcej jest wypadków jak światła nie działają. A to się przecież od czasu do czasu dzieje.

10


goœć_gosc ~goœć_gosc (Gość)18.08.2023 13:59

Przejazd ścieżką rowerową na dugą stronę Sikorskiego na tym skrzyżowaniu, na jednej zmianie świateł to niezły wyścig, brakuje 3 s, żeby przejechać na spokojnie. Rowerzyści często kończą jazdę już na czerwonym. Kto tak idiotycznie ustawił te światła.

170


Karol z Parku ~Karol z Parku (Gość)18.08.2023 19:44

Karolu. Co się denerwujesz. Nikt nie zarzuca ci, że jesteś winien wypadkom. Będziesz winien jak nic dalej nie zrobisz i dalej będziesz umieszczał komentarze w stylu "czerwone stoisz, zielone jedziesz". Czyli dalej będziesz odporny na logikę. Umówmy się. To kierowcy są winni w świelte prawa jak coś się wydarzy. Ale jak możesz coś zrobić by skutki ich pomyłek byly mniejsze, to zrób.

50


Ddddupik ~Ddddupik (Gość)18.08.2023 17:24

Przyp. Autora - na całym Świecie????. Ta na całym świecie, chyba we wschodniej Azji najbardziej robi się skrzyżowania pod kątem róbta co chceta. Krzewy????? - a co ma to do widocznosci jak tam sa swiatla! Trzeba tylko stosowac sue do swiatel. Autorka - tak wedle przypomnienia do nauki. Raz.

13


dada ~dada (Gość)18.08.2023 16:33

To, że nie potrafią jeździć to prawda. Ale jak skrzyzowanie jest do d... to jeszcze bardziej nie potrafia. Niestety ci co nie potrafią uderzają w tych co potrafią. Zatem lepiej poprawić skrzyzowanie aby ci co nie potrafią potrafili bardziej.

60


Ot co ~Ot co (Gość)18.08.2023 16:06

Tiry się wywraxsły nie przez jajowaty kształt, tylko przez niewłaściwe pochylenie. Siła odsrodkowa robiła swoje. Teraz jest ciasnej, i rondo jest plaskue, a nie pochylone w kierunku Śląska - Sulejowska.. Naprzeciwko nigdy żaden się nie przewrócił, zawsze tam.

11


hasdk ~hasdk (Gość)18.08.2023 15:54

Zdjąć sygnalizacje swietlną i przerobić na rondo i nie bedzie problemu

22


Przekora:) ~Przekora:) (Gość)18.08.2023 15:44

Złej baletnicy przeszkadza i rąbek u spódnicy! Zgania się winę na zarządcę drogi zamiast zachować ostrożność. Bo miało być rondo... bo miało być inaczej... trzeba włączyć myślenie i żadne znaki tego nie zastąpią!

03


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)18.08.2023 15:37

Ludzie jeździć nie potrafią. Jak dla mnie to skrzyżowanie jest łatwe i przyjemne.

16


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat