Advertisement

Awantura seniorów zakończyła się użyciem siekiery

Powiat PiotrkowskiOpoczno Środa, 26 kwietnia 20236
Opoczyńscy policjanci zatrzymali 71-latka, podejrzanego o rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Ofiarą sprawcy padł jego 80-letni znajomy. Napastnik, który miał zaatakować mężczyznę siekierą, usłyszał zarzuty.
fot.: freepik.com / zdjęcie ilustracyjne fot.: freepik.com / zdjęcie ilustracyjne

Policjanci opoczyńskiego wydziału ruchu drogowego pełnili służbę w miejscowości Kraszków, gdy w pewnym momencie podszedł do nich zakrwawiony mężczyzna z siekierą w rękach i poprosił o pomoc.  Z jego relacji wynikało, że został zaatakowany przez swojego znajomego.

Funkcjonariusze udzielili pomocy rannemu mężczyźnie i zabezpieczyli siekierę, którą przy sobie posiadał. Wezwali też na miejsce zespół ratowników medycznych oraz grupę dochodzeniowo śledczą i policjantów wydziału kryminalnego. Następnie rozpoczęli ustalenia okoliczności, w jakich doszło do zranienia mężczyzny. Szybko dotarli 71-latka, który też był ranny i wymagał pomocy medycznej.  Policjanci na jego podwórku odnaleźli rower, który jak się okazało należy do 80-letniego pokrzywdzonego. Okazało się, że przyczyną nieporozumienia pomiędzy seniorami, był zatarg sprzed kilku lat, a dotyczył on psa sprawcy. 71-latek twierdził, że pokrzywdzony około trzy lata temu, bezprawnie przetrzymał jego psa, co w konsekwencji kolejnych sytuacji, doprowadziło do śmierci zwierzęcia - relacjonuje asp. szt. Barbara Stępień, oficer prasowy KPP w Opocznie.


Ostatecznie 71-latek usłyszał zarzut rozboju. Seniorowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

POLECAMY


Zainteresował temat?

2

0


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (6)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

noico ~noico (Gość)27.04.2023 16:32

To było zaplanowane. Wolał iść do kicia, niż do sanatorium pod klepsydrą.

00


Rules ~Rules (Gość)26.04.2023 20:31

Albo grubo albo wcale.

00


KS ~KS (Gość)26.04.2023 18:23

71 lat i grozi 5 lat toż prawie dożywocie dla dziadka.

21


jarosław ~jarosław (Gość)26.04.2023 16:08

typowo polska tradycja, wszelkie waśnie trzeba przez pokolenia pamiętać i nienawiść pielęgnować

40


Też senior 70+ ~Też senior 70+ (Gość)26.04.2023 14:25

Znam go on by nawet nie miał siły podnieść tej siekiery

13


Wójt gość ~Wójt gość (Gość)26.04.2023 14:17

Bardzo dobre..
A u mnie na wsi pobili się dwaj koledzy o chomonto dziadkowie, a dziadki po 15 lat nieżyjący. Polska mentalność jak halny wiatr nie kupi się go w sklepie.

50


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat