Dwa odcinki ulicy Dmowskiego w Piotrkowie przechodzą aktualnie modernizację. Najpierw zaczęły się prace na odcinku od ul. Górniczej do ul. Kostromskiej. Drogowcy zaczęli także układać asfalt na fragmencie od ul. Częstochowskiej do ul. Złotej.
Tym razem proponujemy wycieczkę w okolice Tomaszowa Mazowieckiego, gdzie można zobaczyć jeszcze kawałek historii. Proponujemy, by w wolnej chwili odwiedzić młyn w Zaborowie. Miejsce, w którym mielono mąkę do wypieku chleba dla całej okolicy. Dziś to niemy świadek tej historii, który warto poznać.
Przed nami okres świąteczny. Przedstawiciele Narodowego Funduszu Zdrowia przypominają gdzie szukać pomocy medycznej podczas zbliżających się Świąt Wielkanocnych.
Dziś drugi dzień Świętego Triduum Paschalnego, czyli Wielki Piątek. Ten okres stanowi bezpośrednie przygotowanie katolików do dnia Zmartwychwstania Pańskiego. To też szczególny moment w kalendarzu liturgicznym. W tym dniu nie sprawuje się bowiem mszy świętej. Taka sytuacja ma miejsce tylko raz w roku.
Po pracach brukarskich przyszedł czas na roboty związane z wymianą asfaltu na ul. Wroniej. Trwa zrywanie starej nawierzchni, w miejsce której niebawem zostanie ułożony dywanik asfaltowy.
Zakończyła się pierwsza edycja konkursu „Spotkania ze Sztuką”, którego organizatorem była Fundacja PGE. Przez 18 tygodni w 90 wycieczkach do Muzeum Narodowego w Warszawie, Krakowie oraz Lublinie wzięło udział blisko 1800 uczniów oraz ponad 200 opiekunów ze szkół podstawowych z całej Polski.
Stało się! Piotrków będzie miał własną samodzielną uczelnię wyższą. Prezydent Andrzej Duda 6 kwietnia podpisał ustawę o utworzeniu Akademii Piotrkowskiej.
Szczypiornistom Piotrkowianina nie udało się podtrzymać zwycięskiej passy. W meczu 22. kolejki PGNiG Superligi podopieczni Bartosza Jureckiego przegrali w Kwidzynie z MMTS i do końca będą walczyć o utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej.
Już po raz kolejny na ulicach Piotrkowa przeżywaliśmy Misterium Męki Pańskiej. W tym roku tradycyjną inscenizowaną drogę krzyżową poprowadził piotrkowian ks. Marek Marczak, biskup pomocniczy Archidiecezji Łódzkiej.
- Gdyby Elektrociepłownia w styczniu przyjęła ofertę PGNiG na gaz za 400 złotych za megawatogodzinę, to cena ciepła dla mieszkańców byłaby o połowę niższa - przekonuje piotrkowska radna Marlena Wężyk-Głowacka. - Była taka propozycja, ale to była mordercza oferta - ripostuje z kolei Marek Krawczyński, prezes Elekrociepłowni.