Advertisement

Artykuły do tagu: gaz

Jak prawidłowo dobrać przydomowy magazyn energii? Wskazówki
Z roku na rok przydomowe magazyny energii cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród posiadaczy instalacji fotowoltaicznych oraz osób, które planują inwestycję w instalację PV. Urządzenia te gromadzą nadwyżkę wytworzonego prądu, którą można wykorzystać wtedy, gdy zapotrzebowanie na własną energię przewyższa jej podaż lub w przypadku awarii sieci. Jak prawidłowo dobrać domowy bank energii do fotowoltaiki? Ten artykuł to zbiór najważniejszych wskazówek na ten temat.
Wystawa ustawiona bez pozwolenia. ZDiUM reaguje
Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta wszczął postępowanie w sprawie wystawy zlokalizowanej przed budynkiem Akademii Piotrkowskiej. Okazało się, że tablice umieszczone są w pasie drogowym, a organizator wystawy nie uzyskał na to stosownych zgód i pozwoleń.
O imperialnej Rosji przed Akademią Piotrkowską
Rosja jako imperium zła jest bohaterem wystawy plenerowej, którą będzie można oglądać przy Akademii Piotrkowskiej. 17 września, w kolejną rocznicę napaści ZSRR na Polskę, uroczyście otwarto prezentację.
Wybuch kompletnie zniszczył dom
Wybuch butli gazowej w Kielchinowie pod Bełchatowem. Drewniany dom został całkowicie zniszczony, a 41-letnia kobieta doznała rozległych oparzeń.
Ogrzewanie domu gazem płynnym - ile kosztuje w 2023 roku ?
Gaz w butlach jest już używany w 33,8% gospodarstw domowych w Polsce. Butle gazowe napełniane gazem propan lub mieszanką propan-butan to uniwersalne źródło energii o wszechstronnym zastosowaniu. Są proste w obsłudze, a do ich podłączenia nie potrzeba żadnych specjalistycznych narzędzi. W Polsce aż jedno na trzy gospodarstwa domowe korzysta z ogrzewania gazem z butli. Butle gazowe sprawdzą się doskonale jako źródło zasilania w kuchence gazowej lub jako paliwo opałowe do piecyka. Szczególnie tam, gdzie nie ma dostępu do instalacji gazu ziemnego lub gdzie trzeba czekać długo na jego podłączenie.
Ile zarabia i czym zajmuje się magazynier?
Praca magazyniera to przede wszystkim praca fizyczna, ale obowiązki pracującego na magazynie wiążą się też z dużą odpowiedzialnością. Ponieważ jest to jeden z zawodów nie tracących na popularności, wiele osób zastanawia się, co robi na co dzień i ile zarabia magazynier. Przyjrzyjmy się więc bliżej temu stanowisku pracy!
Ile zarabia i czym zajmuje się magazynier?
Praca magazyniera to przede wszystkim praca fizyczna, ale obowiązki pracującego na magazynie wiążą się też z dużą odpowiedzialnością. Ponieważ jest to jeden z zawodów nie tracących na popularności, wiele osób zastanawia się, co robi na co dzień i ile zarabia magazynier. Przyjrzyjmy się więc bliżej temu stanowisku pracy!
Chcieli
Ponad 400 tys. szt. papierosów o szacunkowej wartości ok. 300 tys. zł, gotówkę oraz linię technologiczną do pakowania papierosów ujawnili na terenie powiatu piotrkowskiego funkcjonariusze Łódzkiej Krajowej Administracji Skarbowej wspólnie ze Strażą Graniczną. Cztery osoby zostały zatrzymane.
Fala fałszywych alarmów
Do wielu urzędów w kraju wysłano dzisiaj wiadomości o podłożeniu niebezpiecznych pakunków z gazem sarin. Takie wiadomości trafiły między innymi do Urzędu Miasta w Piotrkowie oraz biura poselskiego Anny Milczanowskiej i Urzędu Miasta w Radomsku.
Marlena Wężyk-Głowacka: ciepło mogło być nawet o połowę tańsze
- Gdyby Elektrociepłownia w styczniu przyjęła ofertę PGNiG na gaz za 400 złotych za megawatogodzinę, to cena ciepła dla mieszkańców byłaby o połowę niższa - przekonuje piotrkowska radna Marlena Wężyk-Głowacka. - Była taka propozycja, ale to była mordercza oferta - ripostuje z kolei Marek Krawczyński, prezes Elekrociepłowni.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat