Gmina Aleksandrów realizuje program profilaktyki stomatologicznej dla dzieci ze szkół podstawowych. Jego celem jest poprawa stanu zdrowia jamy ustnej uczniów.
Od 1 kwietnia karetka pogotowia z zespołem podstawowym ratownictwa medycznego będzie stacjonowała przez całą dobę w Grabicy. Podczas negocjacji, które w imieniu gminy prowadził wójt Krzysztof Kuliński, uzgodnione zostało miejsce jej stacjonowania i lokalizacja pomieszczenia dla zespołu ratunkowego. Ambulans formalnie jest przypisany do Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim, jednak na stałe będzie rezydował przy Gminnym Ośrodku Zdrowia w Grabicy.
Łódzki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia rozstrzygnął w piątek (22 marca) konkurs na świadczenia ratownictwa medycznego w Łódzkiem. Od 1 kwietnia w Łódzkiem będzie jeden rejon operacyjny, obsługiwany przez jedną scentralizowaną dyspozytornię medyczną i 105 zespołów ratownictwa medycznego, czyli o 5 zespołów ratownictwa medycznego więcej niż dotychczas. Trzy z nich będą stacjonowały w małych miejscowościach, na czym zyskają m.in. mieszkańcy gminy Grabica.
Czy szpitale w naszym mieście zostaną połączone? Między innymi na ten temat dyskutowali we wtorek w Starostwie Powiatowym w Piotrkowie Trybunalskim Piotr Wojtysiak, starosta piotrkowski, Karol Młynarczyk, wicewojewoda łódzki, Zbigniew Ziemba, wicemarszałek województwa łódzkiego i Artur Olsiński, dyrektor Łódzkiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia.
Jeden pączek to aż 300 kcal. Jeśli zaplanowaliście, że zjecie trzy, to... zdecydowanie za dużo, ale jeden w sam raz. Tak radzi dietetyk. Dziś tłusty czwartek i właśnie o tłuszcz pytamy eksperta – Magdalenę Kościańską, dietetyk z Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim.
Telefon dostała o pierwszej w nocy. „Czy chce pani serce?” - usłyszała w słuchawce. Kilka godzin później była już w klinice. Na przeszczep czekała kilkanaście miesięcy. Miała szczęście, niektórym chorym nie udaje się doczekać tej chwili. Magda z Rakowa żyje dzięki bijącemu w jej piersi młodemu sercu.
Masa ciała może rosnąć wraz z upływem lat - od tego truizmu zaczyna swoje porady ekspert z
https://greenbarleyplus.pl/. Im starsi jesteśmy, tym wolniejszy jest nasz metabolizm, dlatego trudniej jest nam zrzucić zbędne kilogramy. Okazuje się więc, że odchudzanie po pięćdziesiątym roku życia może być znacznie trudniejszym zadaniem niż jeszcze kilka lat wcześniej. Kiedy metabolizm zaczyna spowalniać, wzrasta nasza masa tłuszczowa ciała, a to może przyczynić się do szybkiego rozwoju nadwagi, która może przerodzić się w otyłość. Jednak to nie oznacza, że nie ma czegoś takiego, jak skuteczne odchudzanie po pięćdziesiątce.
Sposobów na odchudzanie, jest wiele. Jednym z najlepszych jest zdrowe odżywanie, czyli ograniczenie jedzenia, wprowadzenie wielu zmian w codziennej diecie, a także zwiększenie aktywności ruchowej ciała. Dodatkowo podczas odchudzania warto zastosować wspomagacze, które dostępne są w postaci tabletek lub herbatek odchudzających. Jednak trzeba pamiętać, że nie dadzą one żadnych rezultatów jeśli nie zmienimy swoich nawyków żywieniowych, a także nie zwiększymy aktywności fizycznej w codziennym życiu.
W Łódzkiem ferie rozpoczną się 11 lutego. Osoby, które planują ferie za granicą lub nawet krótki wypad na narty powinny pamiętać o karcie EKUZ! W środę w salach obsługi NFZ w Łodzi i delegaturach wydano w sumie 741 kart EKUZ.
Od kilku lat szczyt zachorowań na grypę przypada na okres od stycznia do marca. W styczniu 2019 r. piotrkowski sanepid odnotował 574 przypadki grypy w naszym regionie. Jednak w województwie łódzkim w ostatnim tygodniu stycznia zarejestrowano 10 051 przypadków zachorowań i podejrzeń zachorowań na grypę oraz zachorowania grypopodobne.