Odchudzanie wbrew pozorom nie jest tak trudne, jak może nam się wydawać. Oczywiście jest tak tylko wtedy, gdy podejdziemy do tego procesu w odpowiedni sposób. Nie możemy oczekiwać, że pierwsza lepsza dieta, jaką znajdziemy w internecie nam pomoże i pozwoli na wymodelowanie sylwetki. Wyeliminowanie węglowodanów i tłuszczy z codziennej diety również nie da efektów. Do odchudzania, które będzie łatwe, przyjemne, a przede wszystkim skuteczne i zdrowe, trzeba się odpowiednio przygotować. Ten proces jest długotrwały, więc należy na początek uzbroić się w cierpliwość. Co jeszcze należy zrobić, by dojść do celu i zmniejszyć swoją masę ciała - poznaj rady specjalistów od African Mango?
Zdaniem niektórych lekarzy nawet połowa pacjentów, którzy zgłaszają się do Szpitalnych Oddziałów Ratunkowych w ogóle nie powinna tam trafić. Powód? Problemy, z jakimi się zgłaszają są, delikatnie ujmując, błahe.
Wszyscy mieszkańcy Rozprzy mogli sprawdzić stan swojego zdrowia. To za sprawą pikniku zdrowotnego, który w poniedziałek odbył się w Centrum Medyczno-Usługowym. Wszyscy przybyli mogli m.in przebadać swój słuch, wzrok, cholesterol, a nawet sprawdzić stan swoich kości w osteobusie.
Kalendarz pełen jest nietypowych świąt. Jedno z nich obchodzimy właśnie dziś - 4 kwietnia to Dzień Marchewki. Wbrew pozorom jest to jednak bardzo istotna data, bo marchewka jest niezwykle bogata w wartości odżywcze, nie tylko surowa, ale i w formie soków, musów i smoothies.
Podobno ludzie nie chcą siadać obok nich w środkach publicznego transportu. Tak ma być też w restauracjach i pubach, gdzie siedzenia nie są dostosowane do ich wagi. Czy osoby otyłe naprawdę są dyskryminowane?
Choroba tarczycy to coraz częstsza diagnoza wystawiana w gabinecie lekarskim. Coraz więcej Polaków odczuwa dolegliwości, źle funkcjonującego narządu hormonalnego. Jak wspomóc swoją tarczycę i uniknąć przykrych konsekwencji jej stopniowego rozwoju? Dlaczego warto o nią dbać i jak to robić?
Gmina Aleksandrów realizuje program profilaktyki stomatologicznej dla dzieci ze szkół podstawowych. Jego celem jest poprawa stanu zdrowia jamy ustnej uczniów.
Od 1 kwietnia karetka pogotowia z zespołem podstawowym ratownictwa medycznego będzie stacjonowała przez całą dobę w Grabicy. Podczas negocjacji, które w imieniu gminy prowadził wójt Krzysztof Kuliński, uzgodnione zostało miejsce jej stacjonowania i lokalizacja pomieszczenia dla zespołu ratunkowego. Ambulans formalnie jest przypisany do Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim, jednak na stałe będzie rezydował przy Gminnym Ośrodku Zdrowia w Grabicy.
Łódzki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia rozstrzygnął w piątek (22 marca) konkurs na świadczenia ratownictwa medycznego w Łódzkiem. Od 1 kwietnia w Łódzkiem będzie jeden rejon operacyjny, obsługiwany przez jedną scentralizowaną dyspozytornię medyczną i 105 zespołów ratownictwa medycznego, czyli o 5 zespołów ratownictwa medycznego więcej niż dotychczas. Trzy z nich będą stacjonowały w małych miejscowościach, na czym zyskają m.in. mieszkańcy gminy Grabica.
Czy szpitale w naszym mieście zostaną połączone? Między innymi na ten temat dyskutowali we wtorek w Starostwie Powiatowym w Piotrkowie Trybunalskim Piotr Wojtysiak, starosta piotrkowski, Karol Młynarczyk, wicewojewoda łódzki, Zbigniew Ziemba, wicemarszałek województwa łódzkiego i Artur Olsiński, dyrektor Łódzkiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia.