Zatrważające dane wynikają ze środowego raportu Ministerstwa Zdrowia dotyczącego zakażeń koronawirusem. W Piotrkowie i powiecie piotrkowskim z powodu covid-19 zmarły 52 osoby. To prawie 10% wszystkich przypadków śmiertelnych, których w dzisiejszym raporcie resortu odnotowano 553.
Jaki gainer wybrać? To pytanie, które zadaje sobie coraz więcej osób pragnących przybrać na masie i cieszyć się okazałymi mięśniami. Na rynku dostępnych jest wiele preparatów, które są mniej lub bardziej skuteczne. Chcąc pomóc ci w dokonaniu wyboru, postanowiliśmy podpowiedzieć, na który gainer postawić - dowiesz się na co zwrócić uwagę podczas zakupu i poznasz propozycję trzech skutecznych produktów, które cieszą się pozytywnymi opiniami wśród konsumentów. Zapraszamy.
Kiedy wyobrazimy sobie garnek – to większość z nas oczyma wyobraźni ujrzy biały, połyskujący model z ornamentem w formie motywu roślinnego na boku, a także z charakterystyczną, czarną obwódką biegnącą dookoła wylewu. I będzie to oczywiście garnek emaliowany. Jest to bowiem podstawowy i najbardziej uniwersalny model o wszechstronnym, możliwie jak największym zastosowaniu. Niewiele osób wie, że materiał z którego wykonywane są takie właśnie, podstawowe garnki – jest też niezwykle bezpieczny dla zdrowia i przewyższa pod tym względem wiele swoich odpowiedników.
Mikroflora jelit odpowiada za wiele ważnych funkcji w naszym organizmie. Naukowcy od dawna badają jej wpływ na nasze samopoczucie, odkrywają coraz to nowe, zdumiewające fakty. Okazuje się bowiem, że za nasze samopoczucie nie odpowiada wcale nasza głowa! Samopoczucie każdego z nas powstaje gdzieś pomiędzy wysyłaniem sygnałów pomiędzy mózgiem a jelitami. Na osi mózgowo-jelitowej 90% informacji wysyłanych do mózgu pochodzi właśnie z naszych jelit. Dlatego bardzo ważne jest, aby szczególnie zimą zadbać o mikroflorę jelitową.
Szpital tymczasowy w Siedlcach rozpoczyna swoją działalność. Projekt powstał dzięki współpracy Banku Gospodarstwa Krajowego oraz Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego im. św. Jana Pawła II z myślą o osobach chorych na COVID-19.
Proces pandemiczny charakteryzuje się wysoką inercją, skutki wszystkich działań rozłożone są na dłuższy czas i nie można reagować z tygodnia na tydzień. Do 27 grudnia nie będziemy wprowadzali żadnych zmian w obostrzeniach, potem będzie czas na zmianę – powiedział szef MZ Adam Niedzielski.
Naszą redakcję odwiedziła Anna Skowrońska, dentystka z Piotrkowa i opowiedziała nam o trudach pracy w dobie pandemii.
Kilka tygodni temu „covidowy” oddział powstał również w wojewódzkim szpitalu w Piotrkowie Trybunalskim. Personel ma dużo więcej pracy i jest ona znacznie trudniejsza. Wymaga wielkiej ostrożności. Tak jak podczas ocalania ludzi, ratownik musi być żywy, tak i personel tego oddziału, aby pomagać pacjentom, musi być pewny, że sam jest bezpieczny.
Funkcjonariusze piotrkowskiej jednostki stawili się w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi, aby oddać krew, z której można wyodrębnić osocze. Policyjni ozdrowieńcy doskonale wiedzą co znaczy zmierzyć się z chorobą i jak ważne jest zdrowie. Przypominają również o tym, że w tym trudnym czasie, jakim jest stan pandemii należy pamiętać o innych.
- Bez jak najszybszej operacji, Wiktorka czeka tylko śmierć! - mówią zrozpaczeni rodzice 1,5 rocznego Wiktorka, który od urodzenia cierpi na wrodzoną wadę serca. Wspomniana operacja kosztuje 9 mln złotych, które rodzina stara się uzbierać za pomocą portalu siepomaga.pl. Jak podkreślają rodzice tylko masowe udostępnianie zbiórki może uratować ich synka.