Artykuły do tagu: zabytek

Zabytkowy park w Moszczenicy odzyska dawną świetność
Gmina Moszczenica otrzyma pieniądze z WFOŚiGW w Łodzi na odnowienie zabytkowego parku. Kwota jest niebagatelna. Urzędnicy wywalczyli ponad 1,4 mln zł. Park ma być miejscem rekreacji i wypoczynku dla całych rodzin. Pojawią się ławeczki, ścieżka edukacyjna i nowe oświetlenie. Bezpieczeństwo odpoczywającym zapewni gminny monitoring.
Zabytkowy parowóz przyjechał do Piotrkowa
Parowóz prowadzący pociąg retro zatrzymał się w niedzielę na piotrkowskim dworcu. Powitały go tłumy mieszkańców miasta, którzy chętnie oglądali i fotografowali zabytek.
Pomogą odnowić zabytkowy kościół w Postękalicach
50 tys. zł przeznaczy gmina Wola Krzysztoporska na remont zabytkowego kościoła w Postękalicach. Drewniany kościół św. Rocha wybudowany został w 1737 r. To jeden z najcenniejszych zabytków w regionie, pilnie wymaga jednak prac naprawczych.
XXX kwesta na ratowanie zabytkowych nagrobków
Piotrkowianie odwiedzają groby swoich bliskich, a przy bramach wejściowych można spotkać kwestujących na rzecz ratowania zabytkowych nagrobków, które znajdują się na piotrkowskich Powązkach.
Powstało przedszkole w dworku w Szydłowie
W wyremontowanym dworku w Szydłowie powstało niepubliczne przedszkole. Władze gminy Grabica użyczyły budynek stowarzyszeniu "Przyjazny Kąt". Koszt inwestycji to 1 mln 200 tys zł.
QR kody w piotrkowskiej Farze. Co to takiego?
Turyści odwiedzający piotrkowską Farę mogą za pomocą specjalnej aplikacji dowiedzieć się nieco więcej na temat zabytków znajdujących się w świątyni.
25.06.2015 09:01
Fara się wzmocni
Wkrótce ruszą prace przy wzmocnieniu fundamentów kościoła farnego w Piotrkowie.
Warszawa 223 – ostatnia taka w Piotrkowie
Siedemdziesiąt koni pod maską, prędkość maksymalna – 130 km/h, kolor szary, rocznik 1973, trzy biegi do przodu, jeden do tyłu, na chodzie od 42 lat. Na terenie posesji przy ul. Słowackiego w Piotrkowie stoi i przyciąga wzrok fanów motoryzacji. Warszawa 223 - prawdopodobnie ostatnia taka w mieście.
Rozpoczął się remont willi Wanda
Rozpoczął się remont willi Wanda przy ul. Dąbrowskiego w Piotrkowie. Inwestor zamierza zacząć prace od zabytkowych attyk, dachu i modernizacji figurki Wandy.
Skarb znaleziony na śmietniku (ZDJĘCIA)
O mały włos skarb z czasów Zygmunta Starego trafiłby na śmietnik. Przy okazji prac w piotrkowskim Muzeum znaleziono fragment drzwi prawdopodobnie pochodzących z XVI wieku.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat