Artykuły do tagu: wo

Piotrków: Klienci nie czują się bezpiecznie?
Za każdym razem, kiedy pani Helena robi zakupy w supermarkecie Kaufland w Piotrkowie, napotyka na grupkę ludzi, którzy nie dają jej spokojnie wejść ani wyjść ze sklepu. Kobieta momentami obawia się o swoje bezpieczeństwo. Zarząd piotrkowskiego Kauflandu nie reaguje...
Odznaczenie jest przyznawane za trud i zasługi w utrwalaniu pamięci o ludziach i ich czynach w walce o niepodległość Polski podczas II wojny światowej i po jej zakończeniu. Uroczystości w Warszawie, podczas których wręczano medale zorganizował Urząd ds Kombatantów i Osób Represjonowanych. Medal dla miasta odebrała prezydent Radomska Anna Milczanowska.
Sąd stwierdził, że czipowanie w Piotrkowie jest nielegalne
Wojewódzki Sąd Administracyjny uznał, że Piotrków naruszył prawo, nakładając w mieście obowiązek trwałego znakowania psów (czipowanie). Tym samym WSA uznał rację wojewody, który już pół roku temu stwierdził, że Rada Miasta w Piotrkowie w rażący sposób naruszyła zasady poprawnej legislacji.
Piotrkowscy policjanci zatrzymali 4 osoby podejrzewane o usiłowanie kradzieży potężnego metalowego silosa. Do realizacji swojego planu mężczyźni wypożyczyli profesjonalne narzędzia.
Leżał na jezdni – zginął pod kołami samochodu
Do tragicznego wypadku drogowego doszło wczoraj w Laskach (gmina Wola Krzysztoporska). Pod kołami subaru zginął leżący na jezdni 62-letni mężczyzna.
1945: Wyzwolenie czy następna okupacja?
Co roku w dniach 17-18 stycznia powraca dyskusja na temat wydarzeń, które miały miejsce w 1945 roku, gdy do centralnej Polski wkroczyły wojska sowieckie. Zakończyła się okupacja niemiecka, a władzę w Piotrkowie i innych miastach regionu przejęli Rosjanie i polscy komuniści. - Zaczęło się kolejne zniewolenie - mówią jedni. - Wygoniliśmy Niemców i znowu byliśmy wolni - słychać z drugiej strony.
12 stycznia funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego i Wydziału Dochodzeniowo- Śledczego Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim w toku prowadzonego pod nadzorem Prokuratury Rejonowej śledztwa zatrzymali na terenie Częstochowy kolejne dwie kobiety w wieku 30 i 28 lat działające w zorganizowanej grupie przestępczej dokonującej kradzieży mieszkaniowych na terenie całej Polski na szkodę osób starszych.
Pomnik Tadeusza Kościuszki w Ujeździe sprzedany na aukcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za 2 tysiące i 1 złotych. Pomnik Kościuszki był chyba jedynym w kraju "plastikowym" pomnikiem, bo wykonany z włókna szklanego pokrytego żywicą epoksydową.
Wczoraj około godziny 14.00 policjanci z komisariatu w Gorzkowicach zostali powiadomieni, że w lesie na terenie gminy Łęki Szlacheckie dwaj mężczyźni przewożą rowerami martwe sarny.
Część wydziałów tomaszowskiego Starostwa już została przeniesiona. Przeprowadzka zakończy się 31 stycznia. Do tej pory urząd funkcjonował w czterech różnych budynkach, co utrudniało kontakt z petentami. Starosta Piotr Kagankiewicz zapowiada, że teraz wszystko się zmieni.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat