W piotrkowskim Urzędzie Miasta otwarto punkt konsultacyjny programu „Czyste powietrze”. Dzięki niemu piotrkowianom łatwiej będzie dowiedzieć się o możliwościach pozyskania dofinansowania na wymianę źródła ciepła.
Rada Miasta wprowadziła zmiany do regulaminu Piotrkowskiej Karty Mieszkańca, dzięki którym będą mogli z niej skorzystać także mieszkańcy posiadający kartę „Rodzina +4”. Na problem dyskryminacji rodzin wielodzietnych zwrócił uwagę piotrkowianin Marcin Pietras w petycji do radnych. Przychylili się oni do jego uwag i wprowadzili podczas środowej sesji niezbędne korekty.
Kładka pieszo - rowerowa, która powstaje w Sulejowie połączyła już dwa brzegi Pilicy. Radość z tego faktu podkreślał na antenie radia Strefa FM burmistrz Wojciech Ostrowski.
Policjanci piotrkowskiej drogówki kolejny raz prowadzili działania kontrolno-prewencyjne ukierunkowane na kierowców pojazdów ciężarowych. Działania objęły teren Piotrkowa oraz powiatu piotrkowskiego, gdzie policjanci pojawili się na wyznaczonych drogach, na których występują ograniczenia związane z ruchem samochodów ciężarowych. Jeżdżące po mieście duże ciężarówki o masie kilkunastu ton niszczą nawierzchnię dróg ale też są sporym utrudnieniem dla mieszkańców powodując utrudnienia w ruchu.
Jest szansa, że ponownie będziemy mogli wypoczywać na terenie ośrodka w Bronisławowie. Dzierżawca obiektu, Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Łodzi zaprasza do udziału w aukcji, której przedmiotem jest wydzierżawienie nieruchomości po kultowym porcie „u Łysego”. Ośrodek został zamknięty dla wypoczywających już dwa lata temu, a od tamtego czasu korzystają z niego tylko WOPR oraz jeden z łódzkich klubów regatowych.
Cerkiew prawosławna pw. Wszystkich Świętych powstała w latach 1844-1848, a na rok 1867 datowana jest jej rozbudowa. Do jej powstania przysłużyli się Grecy - wyznawcy prawosławia i jednocześnie uciekinierzy z Macedonii i północnej Grecji, którzy przybyli do Piotrkowa w połowie XVIII wieku. Swoją pierwszą parafię założyli tu w 1788 roku, na mocy królewskiego przywileju z roku 1764. Po ukazie cara Mikołaja zostali zmuszeni do podporządkowania się cerkwi rosyjskiej.
Trwa projektowanie nowego budynku przedszkola w Sulejowie. W tej sprawie miejscy urzędnicy poprosili o opinię mieszkańców. W sulejowskim magistracie, przedstawiciele gminy przekazali następnie wykonawcy sugestie i uwagi, które zostaną uwzględnione w koncepcji branżowej obiektu. Propozycje sulejowian, takie jak większa powierzchnia na zieleń, również zostały przekazane projektantowi. Nowe przedszkole pasywne, które powstanie przy ulicy Opoczyńskiej będzie przede wszystkim bezpieczne, funkcjonalne oraz energooszczędne.
W środowy poranek kierowca ambulansu, jadąc na sygnale zderzył się z osobową skodą na skrzyżowaniu ulic Tuszyńskiej oraz Katowickiej w Rzgowie. Jak udało nam się nieoficjalnie ustalić, pojazd należy do Powiatowego Centrum Matki i Dziecka w Piotrkowie, a w wypadku poszkodowany został członek załogi karetki.
Policjanci z sulejowskiego komisariatu zatrzymali mężczyznę, który posiadał broń bez niezbędnego zezwolenia. Mężczyzna już usłyszał zarzuty, a prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny.
Trzy dni przed swoimi 43 urodzinami zabił po raz pierwszy. To było 35 lat temu, gdy Henryk Moruś wszedł do domu swojego kolegi z pracy i zabił jego żonę. Sześć lat później pozbawił życia następne osoby. Łącznie siedem. Choć został skazany na karę śmierci, zmarł w więzieniu wiele lat po wyroku. Dziś przypominamy historię seryjnego zabójcy z Sulejowa ostatniego Polaka skazanego na śmierć.