Płacili ok. 75 tysięcy rocznie, teraz... 10 razy tyle. Chodzi o sumy, które miasto Piotrków Trybunalski przekazuje Wodom Polskim za tzw. usługi wodne. - Co moglibyśmy zrobić za te pieniądze? To tyle, co średni koszt utrzymania jednego przedszkola przez 7 miesięcy – mówi przedstawiciel piotrkowskiego magistratu.
Dzięki porozumieniu, jakie zawarła dyrekcja łódzkiego Oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad z Komendą Wojewódzką Policji w Łodzi, antyterroryści od kilku już miesięcy ćwiczą w warunkach niemal identycznych z rzeczywistymi. Umowa ta pozwoliła przeprowadzić już szereg ćwiczeń, treningów i symulacji, z jakimi funkcjonariusze stykają się na co dzień w swojej trudnej i niebezpiecznej służbie.
Polacy od lat korzystają z kontenerów na odzież z logo Polskiego Czerwonego Krzyża. Można do nich wrzucać nie tylko ubrania. Ile takich pojemników jest w powiecie piotrkowskim? Okazuje się, że ponad dwukrotnie mniej niż w powiecie opoczyńskim.
Gmina Moszczenica szuka wykonawców remontu zabytkowego parku. Urzędnicy pozyskali na ten cel 1,4 mln złotych z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Liczą, że z niewielkim udziałem pieniędzy gminnych uda się przywrócić ten teren do świetności. - To jedna z najważniejszych tegorocznych inwestycji, na którą szczególnie czekają mieszkańcy – mówi wójt Marceli Piekarek. Park ma być miejscem rekreacji i wypoczynku dla całych rodzin.
Polietylen współcześnie znajduje bardzo szerokie zastosowanie – zarówno w gospodarstwach domowych, jak i w przemyśle. Jednym z takich zastosowań, głównie przemysłowych, są zbiorniki PE.
Już w najbliższy czwartek, 14 marca, w auli piotrkowskiej Filii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego odbędzie się wykład otwarty ze zdobywcą Mount Everestu, ambasadorem akcji Szlachetna Paczka, maratończykiem i taternikiem Piotrem Cieszewskim. Początek wydarzenia zaplanowano na godzinę 10.00.
Kobiety żyją statystycznie dłużej niż mężczyźni, a ich przewidywana długość życia do 2050 roku ma wzrosnąć o kolejne 6 lat. Ich świadczenia emerytalne są jednak niższe o ok. 32% od świadczeń otrzymywanych przez mężczyzn i choć mają prawo przejść na emeryturę w wieku 60 lat (mężczyźni w wieku 65 lat), to często pozostają aktywne zawodowo lub dorabiają do emerytury. Jakie są polskie seniorki? Jakim budżetem domowym zarządzają? Jak spędzają czas wolny i z jakimi dolegliwościami zdrowotnymi zmagają się najczęściej? Na te pytania próbujemy odpowiedzieć w Dniu Kobiet.
W Tomaszowie chcą sprawdzić, czy miasto będzie mogło uniezależnić się energetycznie dzięki geotermii. Jeśli będzie to możliwe, uzyskane ciepło będzie mogło być wykorzystywane w miejskiej sieci ciepłowniczej, do której podłączone są zarówno obiekty użyteczności publicznej, jaki i budynki mieszkalne. Tuż obok tomaszowskiej Areny Lodowej rozpoczęły się właśnie pierwsze odwierty.
Mamy marzec, przed nami Święto Kobiet oraz początek wiosny.
Spośród wielu dostępnych na rynku form reklamy i promocji prowadzonej działalności gospodarczej, wielu przedsiębiorców zastanawia się nad przygotowaniem animowanego spotu reklamowego. Ta forma reklamy audiowizualnej zdobywa z roku na rok coraz to większe grono zwolenników.