Artykuły do tagu: StylŻycia

Dziś Dzień Kobiet. Jak żyją polskie emerytki?
Kobiety żyją statystycznie dłużej niż mężczyźni, a ich przewidywana długość życia do 2050 roku ma wzrosnąć o kolejne 6 lat. Ich świadczenia emerytalne są jednak niższe o ok. 32% od świadczeń otrzymywanych przez mężczyzn i choć mają prawo przejść na emeryturę w wieku 60 lat (mężczyźni w wieku 65 lat), to często pozostają aktywne zawodowo lub dorabiają do emerytury. Jakie są polskie seniorki? Jakim budżetem domowym zarządzają? Jak spędzają czas wolny i z jakimi dolegliwościami zdrowotnymi zmagają się najczęściej? Na te pytania próbujemy odpowiedzieć w Dniu Kobiet.
Zdrowy styl życia – jak znaleźć na niego czas?
Wbrew pozorom, zdrowy styl życia ma swoje wady, a jedną z nich jest czas, który pochłania. Zobacz, jak bez problemu znaleźć czas na zdrowe jedzenie, sport i rozwój osobisty.
Te męskie dodatki nigdy nie wychodzą z mody
Czy moda męska oferuje mniej możliwości w zakresie dodatków? Niekoniecznie. Po prostu często o nich zapominamy. A jak się okazuje, istnieje co najmniej kilka elementów, które mogą znakomicie podkreślić codzienne męskie stylizacje. Zegarek, pasek, torba, okulary przeciwsłoneczne, czy czapka – możliwości jest całkiem sporo, wystarczy po nie sięgnąć. Poza tym w męskich trendach istotne jest to, że pewne dodatki po prostu nigdy nie wychodzą z mody.
5 kroków do aranżacji pokoju dziecięcego
Urządzanie pokoiku dziecięcego to bardzo przyjemny punkt na drodze do rodzicielstwa. Jak płynnie przejść tę drogę, zapewnić dziecku bezpieczeństwo i cieszyć się szczęściem?
„Jeżdżę szybko, ale bezpiecznie...” czyli o złudnym poczuciu kontroli
Wielu kierujących zatrzymywanych za znaczne przekroczenie prędkości uważa się (pomimo wyraźnego naruszania przepisów ruchu drogowego) za bezpiecznych kierowców.
13.05.2016 13:58
Badaj się!
- Mierz ciśnienie – Prawidłowe wartości nie powinna przekraczać 140/90, optymalne ciśnienie to 120/80. Uwaga: ciśnienie mierzymy 30 minut po wypiciu kawy lub wypaleniu papierosa! Nadciśnienie tętnicze zwiększa ryzyko zawału, przyspiesza rozwój miażdżycy, grozi udarem, może uszkodzić: wzrok, serce, mózg i nerki.
22.04.2016 08:30
Przepis na dobre dziecko
Przepis jest prosty. Należy wziąć miarkę troski, starannie wymieszać z uwagą i skupieniem, dodać do tego zaledwie szczyptę wiedzy. Byleby nie przedobrzyć, gdyż to zdominuje smak potrawy i uczyni ją niestrawną. Wystarczy ilość, która zmieści się na czubku noża. Wreszcie należy wymieszać wszystko z kilkoma pokaźnymi garncami konsekwencji i stanowczości. Na koniec wypiekać około dwadzieścia lat. Można nieco krócej pod warunkiem, że nie uchybimy proporcjom.
Jedzenie lodów zimą jest najzdrowsze
Lody najlepiej jeść zimą, bo temperatura pomiędzy powietrzem a np. naszym gardłem jest najmniejsza. Lody polecane są także w czasie anginy lub po operacjach migdałków – łagodzą objawy, działają jak okład. Działają też przeciwobrzękowo i przeciwkrwotocznie.
Dzisiejsze tempo życia, stres, zmęczenie, natłok obowiązków sprawiają, że czujemy się zmęczeni, szybciej łapiemy przeziębienia, jesteśmy rozdrażnieni. Aby uniknąć wszystkich negatywnych skutków życia w ciągłym biegu wystarczy odrobina mobilizacji i świadomość tego czym tak naprawdę jest zdrowy styl życia.
04.12.2015 13:35
Jak dbać o oczy?
Coraz większa liczba Polaków wymaga korekcji wzroku. Z powodu wad wzroku cierpi ok. 44% osób w przedziale wiekowym 16-54 lata. Schorzeniami oczu obarczonych jest wielu młodych ludzi, liczących 14 lub mniej lat. Niestety z badań wynika, że niemalże co czwarta osoba, u której wykryto wadę wzroku, nie zamierza jej korygować, a nawet nie planuje w najbliższym czasie wizyty u lekarza. Tymczasem brak dbałości o oczy może być przyczyną wielu komplikacji, których w niektórych przypadkach nie można skorygować przy użyciu soczewek czy operacji.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat