Pora powoli oswajać się z rzeczywistością. Wkrótce jeden z symboli Piotrkowa Trybunalskiego zniknie z powierzchni ziemi.
To historia niezwykła, jakich wiele mogło się zdarzyć podczas II wojny światowej. Rodziny były bowiem rozdzielane i często nigdy się już nie spotkały. Jedni ginęli, inni trafiali w różne regiony świata. Żydowska rodzina Bełzów przeszła prawdziwą gehenną na ziemiach polskich, w większości zakończoną tragicznie. My opowiemy o dwóch braciach i ich rodzinach. Historię tę opisał niedawno dziennik „Washington Post”.
Śpi w piwnicy, choć na IV piętrze bloku przy ul. Batorego ma mieszkanie. Trudno jednak z lokalu korzystać, skoro zawalone jest śmieciami. Gaz i prąd ma odcięte, bo z nich nie korzysta. Teraz zaczął zbierać śmieci w piwnicy. Sąsiedzi mówią, że tam załatwia nawet potrzeby fizjologiczne. Mówią też, że na zbieracza z Batorego nie ma mocnych.
Po raz trzeci już na boisku UJK w Piotrkowie pojawiła się Wioska Wikinga.
Piotrkowscy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności śmiertelnego wypadku, do którego doszło w niedzielę około godziny 4.20 w powiecie piotrkowskim.
Najprawdopodobniej w wakacje dojdzie do wyburzenia dawnej Hawany. Co powstanie na terenie byłego piotrkowskiego kina?
Już w najbliższą niedzielę 8 maja odbędzie się III Historyczny Festyn Rodzinny "Wioska Wikinga". Na "żywą lekcję historii" zapraszamy na boisko przy Uniwersytecie Jana Kochanowskiego Filia w Piotrkowie Trybunalskim. Największą atrakcją festynu będzie inscenizacja przybycia orszaku Dobrawy na dwór Mieszka. Dodatkowo wszyscy zainteresowani będą mogli odbyć warsztaty z tkactwa, łucznictwa, garncarstwa, a także skosztować średniowiecznych przysmaków.
Dziś obchodzimy 225. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Piotrków Trybunalski jako jedno z pierwszych miast Rzeczpospolitej podpisało wierność pod tekstem majowej uchwały.
Jedna z najbardziej reprezentacyjnych ulic Piotrkowa kiedyś nosiła imię Bolesława Bieruta. Nazwę zmieniono w 1989 roku. W jakich okolicznościach? Powspominajmy...
Długą na 50 metrów, szeroką na 4 metry i ważącą 30 kilogramów biało-czerwoną flagę nad miasto wzniósł ogrzewany powietrzem balon. Miała być największa w Polsce, miała przyćmić inne przygotowywane na narodowe święto flagi. Tak było przed kilkunastoma laty, u nas, w Piotrkowie.