W weekend w Piotrkowie odbędą się obchody jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski. W sobotę zaplanowano konferencję naukową, a w niedzielę uroczystą procesję i eucharystię.
W poniedziałek przypada pierwsza rocznica śmierci gen. bryg. Stanisława Burzy-Karlińskiego - legendarnego dowódcy partyzanckiego z okresu II wojny światowej, skazanego przez stalinowski sąd na karę śmierci, więźnia Wronek.
17 marca 1921 roku Sejm Ustawodawczy tekst konstytucji przyjął przez aklamację. Składała się ze 126 artykułów, podzielonych na 7 rozdziałów. W Polsce obowiązywała do 1935 roku, gdy zastąpiła ją konstytucja kwietniowa.
Kolejne stypendia artystyczne przyznała Fundacja „Wyciągamy dzieci z bramy”. Tym razem otrzymały je dwie podopieczne bernardyńskiego oratorium św. Antoniego.
Amatorski Teatr Dorosłych wystawił swój 11 spektakl. Jego premiera odbyła się w miniony piątek na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury. „Porozmawiajmy o życiu i śmierci” oparto na fragmentach dramatów Krzysztofa Bizio.
Przedstawiciele Kuratorium Oświaty pozytywnie zaopiniowali zmiany, które zostaną wprowadzone niebawem w Szkole Podstawowej w Proszeniu. Przypomnijmy, że placówką będzie zarządzać stowarzyszanie powołane przez rodziców.
Monitoring w Piotrkowie ma już długą historię. Pierwsze kamery pojawiły w 2002 roku. Obecnie piotrkowianie żyją pod czujnym okiem 24 kamer. Jak sami uważają, monitoring ma istotny wpływ na bezpieczeństwo. Kamery, jak każde urządzenia, czasem zawodzą, ale nierzadko rejestrują istotne dowody w różnych sprawach.
Nastoletni chłopak próbował okraść pijanego mężczyznę siedzącego na schodach kamienicy. Wszystko zarejestrowała kamera monitoringu miejskiego.
Dr Marta Walak została dyrektorem piotrkowskiego Muzeum. Odebrała już nominację z rąk prezydenta Krzysztofa Chojniaka, a swoje obowiązki będzie pełnić od 1 marca przez 3 lata.
Im bliżej Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, tym wyraźniej widać linię sporu Polaków. Kolejnego sporu.