17 marca 1921 roku Sejm Ustawodawczy tekst konstytucji przyjął przez aklamację. Składała się ze 126 artykułów, podzielonych na 7 rozdziałów. W Polsce obowiązywała do 1935 roku, gdy zastąpiła ją konstytucja kwietniowa.
Kolejne stypendia artystyczne przyznała Fundacja „Wyciągamy dzieci z bramy”. Tym razem otrzymały je dwie podopieczne bernardyńskiego oratorium św. Antoniego.
Amatorski Teatr Dorosłych wystawił swój 11 spektakl. Jego premiera odbyła się w miniony piątek na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury. „Porozmawiajmy o życiu i śmierci” oparto na fragmentach dramatów Krzysztofa Bizio.
Przedstawiciele Kuratorium Oświaty pozytywnie zaopiniowali zmiany, które zostaną wprowadzone niebawem w Szkole Podstawowej w Proszeniu. Przypomnijmy, że placówką będzie zarządzać stowarzyszanie powołane przez rodziców.
Monitoring w Piotrkowie ma już długą historię. Pierwsze kamery pojawiły w 2002 roku. Obecnie piotrkowianie żyją pod czujnym okiem 24 kamer. Jak sami uważają, monitoring ma istotny wpływ na bezpieczeństwo. Kamery, jak każde urządzenia, czasem zawodzą, ale nierzadko rejestrują istotne dowody w różnych sprawach.
Nastoletni chłopak próbował okraść pijanego mężczyznę siedzącego na schodach kamienicy. Wszystko zarejestrowała kamera monitoringu miejskiego.
Dr Marta Walak została dyrektorem piotrkowskiego Muzeum. Odebrała już nominację z rąk prezydenta Krzysztofa Chojniaka, a swoje obowiązki będzie pełnić od 1 marca przez 3 lata.
Im bliżej Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, tym wyraźniej widać linię sporu Polaków. Kolejnego sporu.
W związku z organizacją niedzielnego „Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Tropem Wilczym”, kierowcy w Piotrkowie muszą się liczyć z utrudnieniami w ruchu drogowym.
Tegoroczne obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Piotrkowie Trybunalskim będą wyjątkowo różnorodne. Klub Historyczny im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” oraz Klub Gazety Polskiej w Piotrkowie proponują nie tylko wykłady historyczne, ale również marsz, projekcję filmów czy koncert.