Advertisement

Wioska Wikinga – III Historyczny Festyn Rodzinny już w najbliższą niedzielę

Środa, 04 maja 20160
Już w najbliższą niedzielę 8 maja odbędzie się III Historyczny Festyn Rodzinny "Wioska Wikinga". Na "żywą lekcję historii" zapraszamy na boisko przy Uniwersytecie Jana Kochanowskiego Filia w Piotrkowie Trybunalskim. Największą atrakcją festynu będzie inscenizacja przybycia orszaku Dobrawy na dwór Mieszka. Dodatkowo wszyscy zainteresowani będą mogli odbyć warsztaty z tkactwa, łucznictwa, garncarstwa, a także skosztować średniowiecznych przysmaków.

  Już w najbliższą niedzielę, 8 maja, w godz. 10:30-17:00 na boisku przy Uniwersytecie Jana Kochanowskiego Filia w Piotrkowie Trybunalskim odbędzie się III Historyczny Festyn Rodzinny "Wioska Wikinga". Tego dnia wszyscy zainteresowani będą mieli okazję przeżyć „żywą  lekcję historii” i zobaczyć, jakie zawody wykonywano, jakie potrawy spożywano, czy też jak spędzano czas wolny we wczesnym średniowieczu.

   Największą atrakcją festynu będzie inscenizacja przybycia orszaku Dobrawy na dwór Mieszka, która rozpocznie się o godzinie 12:00. Owo spotkanie świata chrześcijańskiego (Czechy) z pogańskim (państwo Mieszka) zostanie wzbogacone różnymi pokazami. Publiczność będzie mogła zobaczyć rekonstrukcję sił zbrojnych Mieszka I, kapłanów pogańskiego kultu, sztukę rzemieślniczą, jak i obalenie posągu pogańskiego bóstwa (bałwana).

   Ponadto w ramach festynu odbędą się warsztaty rogownictwa, tkactwa, łucznictwa i garncarstwa. Jak zapowiadają organizatorzy wydarzenia nie zabraknie również degustacji średniowiecznych przysmaków oraz gier i zabaw dla dzieci i dorosłych.

   Organizatorami i współorganizatorami III Historycznego Festynu Rodzinnego "Wioska Wikinga" są: Piotrkowskie Bractwo Akademickie im. Zygmunta I Starego, Instytut Historii i Stosunków Międzynarodowych UJK Filia w Piotrkowie Trybunalskim, Polskie Towarzystwo Historyczne, Drużyna Słowian i Wikingów "Sława", "Geniusz" Kreatywna Edukacja, Rekonstrukcji Wszelakich Piotrkowska Grupa oraz Centrum Informacji Turystycznej w Piotrkowie Trybunalskim.

 

 

 

 

 

POLECAMY


Zainteresował temat?

5

1


Advertisement
Advertisement

Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat