“Dzień dawcy szpiku - wspólnie przeciw białaczce” - to akcja, którą zorganizowali studenci filii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Piotrkowie.
- Wszyscy mówili kiedyś, że na Starym Mieście jest pustka i nic się nie dzieje. Jak zaczęło się dziać – zjeżdżają się ciągle patrole policji – mówi Stanisław Piotr Gajda, dyrektor Ośrodka Działań Artystycznych w Piotrkowie.
Budynek przy Dmowskiego 38 od kilku lat był kością niezgody między magistratem, niektórymi radnymi i dyrekcją Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2.
Prawdopodobnie blisko 700 tysięcy złotych będzie kosztować adaptacja pomieszczeń pod noclegownię dla bezdomnych osób, której nowa siedziba będzie mieścić się na ulicy Wroniej w Piotrkowie.
6 kwietnia w Filii Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego Jana Kochanowskiego w Piotrkowie Trybunalskim, Fundacja DKMS Polska z inicjatywy Pani Jolanty Jarockiej Piesik, pracownika naukowego UJK przeprowadzi „Dzień Dawcy Szpiku”.
Już 9.00 rano 708 piotrkowskich szóstoklasistów z dziewięciu szkół przystąpiło do egzaminu sprawdzającego ich wiedzę na koniec podstawówki.
Piotrkowskie szpitale pomagają nawet pijanym i nawet nieubezpieczonym. Za taką opiekę pacjent powinien jednak zapłacić z własnej kieszeni. Z takiego założenia wychodzą szpitale przy Rakowskiej i Roosevelta w Piotrkowie. I mają do tego prawo, ponieważ Narodowy Fundusz Zdrowia nie zwraca placówkom za opiekę nad nietrzeźwymi pacjentami.
Magistrat zdecydował się na zakup dwóch dodatkowych głośnomówiących syren elektronicznych, które przez które będzie można wygłaszać komunikaty.
Sytuacja w oświacie nie jest wesoła. Niż demograficzny powoduje, że w gminach naszego powiatu rozpoczęto likwidację szkół. Nie lepiej jest w miastach. Tylko w samej Łodzi do zamknięcia szykuje się kilkanaście placówek.
Uchwała w sprawie wyboru przewodniczącego Rady Miasta w Piotrkowie została podjęta zgodnie z prawem - tak zdecydowały służby wojewody. Tym samym ważne są też uchwały o wyborze wiceprzewodniczących RM, a także przewodniczących komisji stałych.