Liczne konkursy i zawody sportowe, pokazy straży i policji, przejażdżki samochodami terenowymi, a na zakończenie wspólne ognisko. Te i wiele innych atrakcji przygotował zespół Caritas przy parafii Najświętszego Serca Jezusowego dla wszystkich dzieci z Piotrkowa.
Kuszenie wysokimi nagrodami pieniężnymi (12, 10 i 8 tys. złotych) dla właścicieli nieruchomości nie przyniosło dotychczas zadowalających efektów. Co prawda rusztowań przy kamienicach w centrum miasta przybywa, ale do odmiany wizerunku starego Piotrkowa, służącego za naturalną scenografię dla filmowców, droga daleka. Miasto szuka więc nowych sposobów, by skłonić właścicieli i zarządców kamienic do odnawiania elewacji budynków, zwłaszcza tych w rejonie Starówki i Podzamcza, wzdłuż których przebiegać będzie Trakt Wielu Kultur.
Wykorzystywane od pół wieku kuchnie węglowe znikną wreszcie ze Szkoły Podstawowej nr 13 w Piotrkowie. Remont schodów i szatni zaplanowano w SP nr 11, toalet w SP nr 12, a sal lekcyjnych w SP nr 16. Gimnazjum nr 1 czeka remont sali gimnastycznej. Na wakacyjne prace w szkołach i przedszkolach miasto przeznaczyło 2 mln 136 tys. złotych.
Do piotrkowskiej delegatury Kuratorium Oświaty docierają kolejne niepokojące sygnały na temat poziomu nauczania w niepublicznych szkołach Rawita w Piotrkowie.
Jeśli miejski radny, a do tego kandydat do europarlamentu, chodzi po placu zabaw przed blokiem z dużym psem bez smyczy i kagańca, to znaczy, że prawo go nie dotyczy? - denerwuje się mieszkaniec Piotrkowa Trybunalskiego, który na wykroczeniu - jak sądzi - przyłapał Karola Simę, radnego kandydującego do Parlamentu Europejskiego z ramienia Prawicy Rzeczypospolitej. Gdy jednak powiadomił straż miejską, ta zwlekała z przyjazdem i zanim się pojawiła, radny kandydat zdążył zapiąć psa na smycz. W efekcie mandatu nie było.
Długo oczekiwany remont Stadionu Miejskiego w Piotrkowie wreszcie rozpoczęty. Symbolicznego, pierwszego wbicia łopaty, dokonał prezydent Piotrkowa Krzysztof Chojniak.
Już po raz czwarty w Piotrkowie Trybunalskim pisano „Dyktando Trybunalskie”.
Organizatorzy – „Tydzień Trybunalski” oraz Instytut Filologii Polskiej Filii Uniwersytetu Humanistyczno–Przyrodniczego Jana Kochanowskiego W Piotrkowie Trybunalskim, dołożyli wszelkich starań, aby zaproszenie do udziału w dyktandzie dotarło do szerokiego grona mieszkańców naszego regionu.
Dziś mija 19 rocznica pierwszych w pełni demokratycznych wyborów do samorządów lokalnych. 27 maja jest Dniem Samorządowca.
Zabytkowe, XVIII-wieczne ogrodzenie cmentarza rzymskokatolickiego na Krakowskim Przedmieściu w Piotrkowie, mocno zniszczone w trakcie budowy dróg w latach 70. ubiegłego stulecia, zostanie odbudowane praktycznie od nowa. Urząd Miasta ogłosił już przetarg. Po jego rozstrzygnięciu prace rozpoczną się jeszcze w czerwcu, mają potrwać do lipca.
567 proc. podwyżki w ciągu niespełna roku? Niemożliwe? W Spółdzielni Mieszkaniowej "Barbórka" w Piotrkowie owszem. O tyle, jak wylicza jeden z mieszkańców, wzrosła tam w ciągu 10 miesięcy opłata za garaż. Mieszkańców poinformowano o podwyżce bez uzasadnienia. Gdy upomnieli się o nie, odpowiedź wprawiła ich w osłupienie. Zarząd tłumaczy wzrost opłat za garaże wzrostem wynagrodzenia za pracę, podatku od nieruchomości (właściciele garaży płacą go osobno) oraz... wzrostem cen wywozu nieczystości, wody i odprowadzania ścieków. Tyle że w żadnym garażu nie ma wody ani kanalizacji.