Szkoła w Szydłowie jako jedyna w naszym regionie będzie od września kształcić w zawodzie kierowca mechanik, dysponując własnym samochodem ciężarowym. Dodatkowo osoby pobierające naukę w tym kierunku będą mogły uzyskać kwalifikację wstępną, a wszyscy uczniowie i słuchacze ZSP CKU nieodpłatnie zrobić kurs prawa jazdy kat. C. To jednak nie wszystkie nowości, jakie ma do zaoferowania placówka. Także od września szkoła ta rozpocznie, we współpracy z Akademią Haeringa, kształcenie na kierunku operator obrabiarek skrawających. Dla uczniów tego kierunku przewidziano między innymi wynagrodzenie od firmy oraz szkolenia w Niemczech.
Gmina Wolbórz kupiła 27 zestawów komputerowych w ramach projektu „Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego”, programu współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Program Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.
Kształcenie na odległość zostało przedłużone do 26 czerwca; wznawiamy też działalność domów wczasów dziecięcych, ośrodków rewalidacyjno-wychowawczych, przedszkoli oraz szkół specjalnych w podmiotach leczniczych i jednostkach pomocy społecznej - poinformowało MEN.
Krajowy Fundusz Szkoleniowy jest rozwiązaniem systemowym wspomagającym przekwalifikowanie i aktualizację wiedzy oraz umiejętności pracodawców i pracowników. Głównym celem KFS jest zapobieganie utracie zatrudnienia przez osoby pracujące, z powodu kompetencji nieadekwatnych do wymagań dynamicznie zmieniającej się gospodarki. O dofinansowanie kosztów kształcenia ustawicznego mogą wystąpić wszyscy pracodawcy, którzy zamierzają inwestować w podnoszenie kwalifikacji własnych, jak i zatrudnionych osób. Pracodawca może otrzymać środki KFS na sfinansowanie 80% kosztów kształcenia ustawicznego, ale nie więcej niż 300% przeciętnego wynagrodzenia w danym roku na jednego uczestnika, lub 100% kosztów kształcenia ustawicznego, w przypadku mikroprzedsiębiorcy (do 10 osób zatrudnionych) – ale nie więcej niż 300% przeciętnego wynagrodzenia w danym roku na jednego uczestnika.
Budowa przedszkola samorządowego w Niechcicach jest już prawie na ukończeniu. Obecnie trwają prace wykończeniowe wewnątrz nowego budynku, a przed nim prowadzone jest zagospodarowanie terenu - powstaje parking i chodniki.
W centrum Piotrkowa znajduje się szkoła z najnowocześniejszą halą sportową w rejonie. Jest to Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 4, który mieści się przy ulicy Sienkiewicza 10 /12. Warto zainteresować się oferowanymi tu kierunkami, które umożliwiają zdobycie konkretnej specjalizacji. Wysoką jakość kształcenia zawodowego potwierdzają uczniowie, ich rodzice czy lokalni pracodawcy, a przede wszystkim bardzo dobre wyniki egzaminów zewnętrznych.
Prywatna Szkoła Podstawowa im. Rafała Orlewskiego w Piotrkowie Trybunalskim prowadzi rekrutację do pierwszej klasy w roku szkolnym 2020/2021.
Żłobek i przedszkole to pierwsze kroki do samodzielności twojego dziecka. Prywatne Przedszkole Magdalena Jakubiak i Żłobek „Tęczowe dzieci” w Piotrkowie przy ulicy Dmowskiego 38D prowadzą rekrutację na nowy rok szkolny 2020/2021. Zapewniają bogaty pakiet zajęć specjalistycznych, językowych i dydaktycznych.
Niedawno przy Szkole Podstawowej w Krzyżanowie powstał duży parking, w połowie maja zakończyła się naprawa opaski wokół budynku, a obecnie trwa remont podłóg w placówce.
Piotrkowskie szkoły podstawowe są znowu otwarte i prowadzą zajęcia opiekuńczo - dydaktyczne dla klas I-III oraz konsultacje dla ósmoklasistów. Z 1900 dzieci korzystających z nauczania wczesnoszkolnego w całym Piotrkowie, rodzice zaledwie 162 zadeklarowali chęć skorzystania z oferty szkół, a na pierwszych zajęciach pojawiło się tylko 70 z nich.