Spór kupców z piotrkowskim Urzędem Miasta trwa. Tym razem handlarze chcą przyjrzeć się kosztom funkcjonowania miejskich targowisk. W związku z tym złożyli do magistratu wniosek o udostępnienie informacji publicznej. Chcą poznać bilansy wpływów i wydatków każdego z targowisk w ciągu ostatnich 12 lat.
Kupcy handlujący na piotrkowskich targowiskach ponownie protestowali przeciwko wzrostowi opłat za prowadzenie handlu. Handlarze zebrali się przy budynku hali targowej. Przygotowali specjalne pismo ze swoimi postulatami, które podpisało 70 osób oraz symboliczną taczkę dla prezydenta i dyrektora Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta.
Handlujących na miejskich targowiskach coraz mniej, w dodatku szykują się do strajku. Powód to podwyżka opłat targowych w mieście – takie informacje przekazał jeden z radnych podczas ostatniej sesji Rady Miasta. Władze Piotrkowa twierdzą, że handlujących ubyło, bo jest zima.
Przedstawiciele Zarządu Towarzystwa Przyjaciół Piotrkowa Trybunalskiego odsłonili odtworzoną tablicę na ścianie budynku dawnej Szkoły Polskiej, która upamiętnia udział młodzieży piotrkowskiej w strajku szkolnym w 1905 r.
Nauczyciele znów strajkują. Tym razem protest ma być jednak inny niż ten wiosenny. Szkoły nie będą zamknięte, więc rodzice nie muszą obawiać się o swoje dzieci. Nauczyciele chcą pokazać istotne kwestie dotyczące ich pracy. Zdecydowali się więc na strajk włoski.
We wtorek zaczynamy akcję informacyjną o celach, istocie, a przede wszystkim technice wykonywania protestu włoskiego - poinformował PAP prezes ZNP Sławomir Broniarz. Tydzień później, 22 października Zarząd Główny ZNP zajmie się stroną formalną protestu przyjmując uchwałę w tej sprawie.
Pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Piotrkowie Trybunalskim będą walczyć o wyższe wynagrodzenia. Do tej pory ich rozmowy z władzami miasta nie przyniosły żadnych rezultatów, dlatego postanowili zastosować bardziej radykalne działania. Obecnie szykują się do sporu zbiorowego z pracodawcą na podstawie ustawy o rozwiązywaniu sporów zbiorowych.
"Prezydent nie ma dobrej woli, mieszkań kupić nie pozwoli" - transparenty m.in. o takiej treści przynieśli ze sobą piotrkowianie, którzy uczestniczyli w środowej sesji Rady Miasta. Chodzi o lokale przy ul. Sygietyńskiego.
Fizjoterapeuci z całego kraju, w tym również ci w Piotrkowie Trybunalskim rozpoczęli strajk włoski, polegający na bardzo skrupulatnym wykonywaniu swoich obowiązków. Pacjenci, mimo poparcia protestu, skarzą się na długi czas oczekiwania na zabiegi.
Istnieje prawna ścieżka umożliwiająca samorządom wypłatę wynagrodzeń za czas strajku. Postanowienie o wypłacie tych środków należy zawrzeć w porozumieniu postrajkowym między dyrektorami szkół i przedszkoli a związkami zawodowymi. To opinia dr. hab. Dawida Sześciło, który dla Fundacji im. Stefana Batorego przygotował ekspertyzę na ten temat.