Piotrkowscy policjanci zatrzymali 21-latka, który wyładował swoją złość wybijając szyby w przystankowej wiacie. Wartość strat oszacowano na ponad 700 złotych. Zarzut uszkodzenia mienia, który usłyszał mężczyzna, jest przestępstwem zagrożonym karą do 5 lat pozbawienia wolności. Piotrkowianin oprócz tego zabrał tablicę rejestracyjną z jednego z samochodów zaparkowanych przy stacji paliw.
Nowa podświetlana tablica wyników to nowy obiekt zamontowany na Stadionie Miejskim "Concordia" w Piotrkowie Trybunalskim. Urządzenie pozytywnie przeszło już pierwsze testy, a podczas meczu po raz pierwszy zostanie uruchomiona w marcu.
W poniedziałek (29 listopada), czyli w piątą rocznicę śmierci Władysława Hartmana, przy ul Słowackiego 26 w Piotrkowie została odsłonięta tablica poświęcona jego pamięci. W uroczystości uczestniczyła delegacja piotrkowskiego I Liceum, którego był absolwentem, przedstawiciele miasta, członkowie Towarzystwa Przyjaciół Piotrkowa Trybunalskiego oraz rodzina upamiętnionego.
Spacerując ul. Farną w Piotrkowie można się od kilku lat poczuć niczym na alei gwiazd w Międzyzdrojach czy na ul. Piotrkowskiej w Łodzi. Także i w trybunalskim grodzie powstała aleja wyłożona mosiężnymi tabliczkami, jednak dla odmiany upamiętnia ona piotrkowskie cechy rzemieślnicze.
By opisać budynki Wielkiej i Małej Synagogi należy cofnąć się do czasów, gdy w Piotrkowie powstała gmina żydowska, powołana w 1679 roku na mocy przywileju króla Jana III Sobieskiego. To jej staraniami 10 lat później we wschodniej części miasta, zwanej wtedy Wielką Wsią, stanęła bóżnica i sąsiadujący z nią kirkut, czyli cmentarz żydowski. Choć trzeba pamiętać, że Żydzi osiedlili się w Piotrkowie o wiele wcześniej, tworząc swoje małe miasteczko, co jest zresztą tematem na osobny artykuł. A my wróćmy do Synagogi...
W niedzielę w Trzech Morgach odsłonięto tablicę upamiętniającą harcmistrza Pawła Rutkowskiego. Był on wieloletnim kwatermistrzem tej bazy. Ci którzy go znali, zgodnie podkreślają, że wiele zrobił zarówno dla tego miejsca, jak i dla całego harcerstwa.
"Wózki dziecięce prosimy zostawiać przy szatni" - tabliczka z takim napisem pojawiła się jakiś czas temu w piotrkowskiej mediatece. Wywołało to wiele kontrowersji wśród mieszkańców, którzy nie wyobrażają sobie, by do placówki nie dało się wejść z wózkiem. Tablica ta to jednak... nie do końca zakaz.
Przedstawiciele Zarządu Towarzystwa Przyjaciół Piotrkowa Trybunalskiego odsłonili odtworzoną tablicę na ścianie budynku dawnej Szkoły Polskiej, która upamiętnia udział młodzieży piotrkowskiej w strajku szkolnym w 1905 r.
Po ulicach Piotrkowa Trybunalskiego jeżdżą samochody z tablicami rejestracyjnymi zaczynającymi się od cyfry 9. A to oznacza, że niebawem wyczerpią się możliwe kombinacje pięciu cyfr. Czy to oznacza, że zmieni się wyróżnik EP ma tablicach rejestracyjnych?
Pamiątkowa tablica 550-lecia Parlamentaryzmu Rzeczypospolitej odsłonięta. Ponadto w ramach obchodów dokonano wpisów do księgi pamiątkowej oraz otwarto wystawę poświęconą parlamentaryzmowi.