Artykuły do tagu: ry

Odkrywamy znane i nieznane – Groty Nagórzyckie
Czasem naszą uwagę przyciąga piękno stworzonej przez człowieka architektury, na której często skupiamy się w cyklu „Odkrywamy znane i nieznane”. Jednak najczęściej to, co urzeka swoim wyjątkowym pięknem, jest wytworem natury. Bywa i tak, że czasem możemy zachwycać się też tym, co powstało jednocześnie, jako dzieło natury i człowieka. I tak jest tym razem, bo to człowiek sprawił, że możemy dziś mówić o grotach i korytarzach w pobliżu Tomaszowa. To właśnie człowiek pomógł naturze w tym, jak obecnie postrzegamy to miejsce.
W Piotrkowie powstało muzeum lodów
W Rynku Trybunalskim powstała kolejna atrakcja turystyczna. W sercu Piotrkowa działalność rozpoczęło muzeum lodów.
Kiermasz przysmaków i słodkości dla Gabrysia
Koła Gospodyń Wiejskich z gminy Wola Krzysztoporska zorganizowały „Kiermasz przysmaków i słodkości”. Całkowity dochód ze sprzedaży smakołyków przeznaczony jest dla małego Gabrysia, który czeka na skomplikowaną operację. Zebrano prawie 23 tysiące złotych.
Rok szkolny kończą tegoroczni maturzyści
W piątek rok szkolny kończą maturzyści – uczniowie ostatnich klas liceów i techników. Świadectwa odbierają indywidualnie lub w małych grupach w sposób i według harmonogramu ustalonego przez dyrektora szkoły. W I liceum ogólnokształcącym w Piotrkowie uczniowie odbierali je w auli szkoły.
Od poniedziałku w 11 województwach nauka hybrydowa do uczniów klas I-III szkół podstawowych
W 11 województwach od poniedziałku uczniowie klas I-III szkół podstawowych rozpoczynają naukę w trybie hybrydowym, część w domu, część w szkole. W pozostałych 5 województwach uczniowie klas I-III oraz uczniowie starsi mają do 2 maja przedłużoną naukę zdalną.
Odkrywamy znane i nieznane – Piotrkowska Cerkiew
Cerkiew prawosławna pw. Wszystkich Świętych powstała w latach 1844-1848, a na rok 1867 datowana jest jej rozbudowa. Do jej powstania przysłużyli się Grecy - wyznawcy prawosławia i jednocześnie uciekinierzy z Macedonii i północnej Grecji, którzy przybyli do Piotrkowa w połowie XVIII wieku. Swoją pierwszą parafię założyli tu w 1788 roku, na mocy królewskiego przywileju z roku 1764. Po ukazie cara Mikołaja zostali zmuszeni do podporządkowania się cerkwi rosyjskiej.
Ponad pół miliona osób z łódzkiego otrzymało trzynastą emeryturę
565,2 tys. emerytów i rencistów z naszego regionu otrzymało już trzynastą emeryturę na łączną kwotę ponad 703 mln zł. Świadczenie w województwie łódzkim otrzyma w sumie 573,3 tys. osób.
Jak transfery czołowych zawodniczek, wpłyną na formę Piotrcovii?
Poważne ruchy kadrowe na najbliższy sezon szykują się w MKS Piotrcovii. Zespół ma opuścić kilka zawodniczek, a ich miejsce zajmą nowe szczypiornistki. Jak te transfery wpłyną na obecną i przyszłą formę klubu? Rozmawialiśmy o tym z Agatą Cecotką (Wypych), która w zespole z Piotrkowa Trybunalskiego spędziła 14 lat, będąc czołową postacią klubu.
Odkrywamy znane i nieznane - Carska wieża w Spale
Wieża ciśnień w Spale, choć nie tak okazała jak znajdująca się w Piotrkowie, to jednak może się poszczycić bogatą historią. A że jej lokalizacja nie jest tak odległa od Piotrkowa, to stanowi świetną opcję na weekendową wycieczkę.
Kto tęskni za tężniami?
4 maja rusza Budżet Obywatelski 2022. Piotrkowianie będą mieli do wydania więcej pieniędzy niż w roku ubiegłym. Już po raz ósmy zdecydują o tym, na co zostaną wydane pieniądze z budżetu miasta. W nadchodzącej edycji do dyspozycji mieszkańców będzie 2 mln 681 tys. złotych. Na co je wydać? Jest kilka pomysłów niezrealizowanych w poprzednich edycjach. Niektórzy na ten przykład tężnią za tężnią. Tzn. tęsknią za tężniami.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat