Urząd Miasta w Tomaszowie po raz kolejny włącza się w akcję WWF „Godzina dla Ziemi". 19 marca o 20.30 na godzinę zgasną światła podświetlające Urząd Miasta, muzeum oraz ośrodki kultury. Urzędnicy magistratu zachęcają wszystkich mieszkańców do włączenia się w akcję.
Wola Krzysztoporska będzie ubiegała się o środki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi na usuwanie azbestu i wyrobów zawierających azbest.
Włodarze Gorzkowic apelują, aby nie spalać odpadów w domowych piecach. Informacje o takim praktykach docierały do władz gminy od samych mieszkańców.
W pierwszej dziesiątce najbardziej zanieczyszczonych polskich miast znalazły się Opoczno i Tomaszów Mazowiecki.
W związku z ostatnimi informacjami dotyczącymi zanieczyszczenia powietrza w Tomaszowie, władze tego miasta planują zorganizowanie w najbliższym czasie konferencji naukowej poświęconej właśnie kwestii zanieczyszczeń środowiska.
Blisko 100 prac, 30 dni, 7 szkół i 6 głównych nagród – tak można podsumować zakończony właśnie konkurs „Przyłącz się do Piotrkowskich - jak kanalizacja sanitarna przyczynia się do ochrony przyrody?”, który został zorganizowany dla uczniów szkół podstawowych w ramach projektu „Modernizacja i rozbudowa oczyszczalni ścieków w Piotrkowie Trybunalskim”.
Piotrków Trybunalski przystąpił do programu „Poprawa jakości powietrza poprzez likwidację niskiej emisji realizowana w ramach Programu Kawka” ogłoszonego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska w Łodzi. Projekt przewiduje dofinansowanie dla osób fizycznych, podmiotów gospodarczych, spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych do wysokości aż 65% kosztów kwalifikowanych związanych m.in. z wymianą kotłów na bardziej ekologiczne, podłączeniem do miejskiej sieci ciepłowniczej oraz zastosowaniem pomp ciepła.
Sopot, Zielona Góra i Katowice to najbardziej zielone miasta w Polsce. Jak bardzo zielony jest Piotrków Trybunalski?
Karolina Strąg z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 w Piotrkowie Trybunalskim wygrała konkurs literacki „Energia, Światło, Środowisko” zorganizowany przez Instytut Filologii Polskiej Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Piotrkowie Trybunalskim.
U ludzi powoduje ciężkie oparzenia, zapalenie skóry, spojówek. U zwierząt - podrażnienie przewodu pokarmowego, biegunkę, nudności, krwotoki wewnętrzne. Co to takiego?